Daikundi provincial council candidate fined

 
نيلى(پژواک،٢٨حمل٩٣): یک نامزد شورای ولایتی دايکندى، به دلیل تقلب و جعل ورق تبلیغاتی کمیسیون مستقل انتخابات، پنجاه هزار افغانى جريمۀ نقدى شد.
میرحسین نظری سخنگو و کمیشنر ولایتی کمیسیون مستقل شکایات انتخاباتی در دایکندی گفت که    محمدظاهر ابراهيمى نامزد شورای ولایتی، به خاطر جعل در ورق تبلیغاتی کمیسیون مستقل انتخابات، که نام رقبای انتخاباتى اش را از لیست، باسفید کننده حذف کرده و دوباره کاپی گرفته؛ پنجاه هزار افغانى از سوى کميسيون شکايات جريمه نقدى شده است.
نظرى افزود که اين نامزد، همين ليست جعلى را در بین هوادارانش تکثیر کرده و گفته است که این نامزدان، از لیست نهایی حذف گرديده اند.
اما ابراهيمى اين فيصلۀ کميسيون را نپذيرفته و به آژانس خبرى پژواک گفت که رقباى انتخاباتى، بر وى تهمت بسته اند.
اين نامزد شوراى ولايتى که مربوط ولسوالى ميرامور است، علاوه کرد: (( من به مردم کارزياد کرده ام و رقبايم نمى خواهند که در انتخابات پيروز شوم و به همين ملحوظ بر من ادعاهاى بى بنياد وارد ميکنند.))
سخنگوى کمیسیون مستقل شکایات انتخاباتی دايکندى ميگويد که ازهمينرو اين نامزد شوراى ولايتى، استیناف طلب شده و موضوع جهت بررسی و رسیدگی هرچه بیشتر به کميسيون مستقل شکايات انتخاباتى، در کابل ارجاع داده شده است.
گفت که در مجموع ٢٨ مورد شکایت انتخاباتی در این کمیسیون ثبت شده که پنج مورد آن، قبل از انتخابات و٢٣ مورد ديگر در جریان برگزاری انتخابات و بعد از آن، به ثبت رسیده است.
وى علاوه کرد که ٢١ مورد آن گزارش های تيليفونی در روز برگزاری انتخابات از کمبود اوراق در محلات رایدهی و برخی تخلفات انتخاباتی بوده است.
موصوف گفت که شکایات، قبل از برگزاری انتخابات از کارمندان کمیسیون انتخابات و استخدام ناظمین ساحوی بوده و این شکایات به صورت رسمی ثبت نشده؛ اما به خاطر تحقیق و بررسی راه حلهای مناسب برای انتخابات آینده، به مراجع ذیربط فرستاده شده است.
نظرى افزود که از میان این شکایات، شش مورد آن در کتگوری الف یا درجه اول قرار گرفته که روی آن تحقیق و بررسی صورت می گیرد.
وى افزود که از شش مرکز رایدهی از چهار ولسوالی ولایت دایکندی، حدود ١٥ صندوق مشکوک بوده، که یک صندوق از نامزدان ریاست جمهوری، و متباقی آن از شورای ولایتی است.
 سخنگوى کمیسیون شکایات انتخاباتی در دايکندى تصريح کرد: "شکایاتی که صورت گرفته، می تواند روی نتیجه انتخابات تاثیرگذار باشد؛ به همین خاطر این صندوقها امروز قرنطین شده و بررسی ها روی آن آغاز می شود."
گفتنى است که ١٧٤ مرکز رايدهى در روز انتخابات ١٦ حمل در ولايت دايکندى باز بود و صرف دو مرکز، به علت تهديدات امنيتى مسدود بود.
 
 

Add new comment

CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.

جهت دسترسی به خبرهای تازه ، فیچر ها ، مصاحبه ها ، ویدیوها و تصاویر مبایل اپلکیشن آژانس خبري پژواک را دانلود نمایید.