36 Farah polling centres’ votes quarantined

 
فراه (پژواک،٣٠ حمل ٩٣): دفتر ولايتى کمیسیون شکایات انتخاباتی فراه، از قرنطين آراى ٣٦ مرکز راى دهى انتخابات ١٦ حمل رياست جمهورى و شوراهاى ولايتى در اين ولايت، خبر مى دهد.
داکتر علی احمد نهضت یار رییس کمیسیون شکایات انتخاباتی فراه، به آژانس خبری پژواک گفت که از جمله ٣٦ مرکز يادشده، ٢٩ مرکز مربوط ولسوالی پرچمن و متباقی در ولسوالی هاى خاکسفید، پشترود و مرکز فراه مى باشند.
نهضت یار گفت که آرای این مراکز، به دلیلی قرنطین شده که شکایاتی از سوی نامزدان شورای ولایتی و ریاست جمهوری مبنى بر تقلب در اين مراکز وجود داشته و بررسى هاى کميسيون نیز نشان میدهد که امکان دارد تقلب در این مراکز صورت گرفته باشد.  
وى گفت که دفتر ولايتى شکايات انتخاباتى، ليست ٣٦ مرکز يادشده را به دفتر مرکزى اين کميسيون در کابل فرستاد؛ اما دفتر مرکزى، آراى ٣٠ مرکز را قرنطين اعلام کرد.
موصوف افزود: "مطابق لیست کمیسیون شکایات کابل، ٢٩ مرکز در ولسوالی پرچمن و یک مرکز در منطقه کوجر ولسوالی پشت کوه می باشد؛ اما نزد ما تمام ٣٦ مرکز قرنطین هستند و ما آنها را بررسی و بازشماری می کنیم."
عبدالظاهرکمالزی آمر دارالانشاى کمسیون شکایت انتخایاتی فراه گفت که در پرچمن، ٣٣ مرکز راى دهى فعال شده بود.
وی افرود که آرای بیشتر مراکز این ولسوالی، به دلیلی قرنطین شده است که در روز انتخابات ناظرین نامزدان، به آن ولسوالی رفته نتوانستند و اکنون نامزدان ادعا می کنند که در این ولسوالی تقلب گسترده صورت گرفته است.
به گفته او، اگر در نتيجه بررسى و بازشمارى آراى مراکز يادشده، معلوم شد که "شرایط لازم تطبیق نشده است، آن وقت آرای این مراکز باطل اعلام خواهد شد."
در ولايت فراه ١٦٦ مرکزراى دهى در روز انتخابات فعال شده بود.
کميسيون شکايات انتخاباتى، در سطح کشور آراى حدود يکهزار مرکز و محل راى دهى را قرنطين اعلام کرده است.
قرار است نتايج ابتدايى انتخابات، به تاريخ ٤ ثور و نتايج نهايى آن، به تاريخ ٢٤ ثور اعلام شود.
 

Add new comment

CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.

جهت دسترسی به خبرهای تازه ، فیچر ها ، مصاحبه ها ، ویدیوها و تصاویر مبایل اپلکیشن آژانس خبري پژواک را دانلود نمایید.