کابل (پژواک، ١٩ دلو ٩٧): نشست مشورتی با حضورداشت شماری از کاندیدان ریاست جمهوری، نمایندگان تعدادی از کاندیدان و شماری از رهبران احزاب سیاسی و نماینده گان آنان برگزار گردید.
در خبرنامه اى که از سوى ارگ، به آژانس خبرى پژواک مواصلت ورزيده، آمده است که در این نشست که قبل از ظهر امروز در قصر چهارچنار ارگ تدویر یافت، در خصوص طرح تعدیل، ایزاد و حذف برخی از مواد قانون انتخابات، بحث و تبادل نظر صورت گرفت.
منبع افزوده است که در آغاز نشست، رئیس جمهور غنی ضمن خوش آمدید به اشتراک کنندگان، گفت که اجماع عمومی، به ضرورت تعدیل در قانون انتخابات است.
او علاوه کرد که مسوده برای تعدیل قانون انتخابات آماده شده؛ تا نظریات همه گرفته شود و بر اساس آن تعدیل در قانون عملی گردد.
سپس جلسه مشورتی، به ریاست استاد سرور دانش معاون دوم رئیس جمهور ادامه یافت و اشتراک کنندگان؛ دیدگاه ها، نظریات و پیشنهادات شان را در رابطه به تعدیل قانون انتخابات به تفصیل بیان کردند.
دانش گفت که مسوده برای تعدیل قانون انتخابات؛ یک طرح حکومتی نیست، بلکه بیشتر از ۲۰ جلسه در این خصوص برگزار شده و این طرح، محصول پیشنهادات و مشوره های صورت گرفته می باشد.
نشست فیصله کرد تایک کمیتۀ تخنیکی که در ترکیب آن نمایندگان کاندیدان، احزاب سیاسی و نهادهای جامعه مدنی مرتبط به انتخابات شامل باشند، طی دو روز روی مسودۀ مذکور بحث نموده و آن را نهایی سازند.
قابل ذکر است که احزاب سیاسی و نامزدان انتخابات ریاست جمهوری، امروز با نشر اعلاميه اى، طرح پیشنهادی حکومت در مورد تعدیل قانون انتخابات را ناقص خوانده و گفتند که در مسوده تعدیل قانون انتخابات، اصل استقلالیت کمیسیون های انتخاباتی٬ بیش­تر از پیش خدشه دار گردیده است.

Add new comment

CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.

جهت دسترسی به خبرهای تازه ، فیچر ها ، مصاحبه ها ، ویدیوها و تصاویر مبایل اپلکیشن آژانس خبري پژواک را دانلود نمایید.