کابل (پژواک، ٢٧ جوزا ٩٨): کميسيون مستقل انتخابات افغانستان مى گويد که از آغاز روند ثبت نام تقويتى تا دو روز قبل، ٤٣ هزار تن براى انتخابات رياست جمهورى، ثبت نام نموده اند.
قرار است انتخابات رياست جمهورى، در ششم ميزان سال روان برگزار شود. 
روند بيست روزۀ ثبت نام تقويتى راى دهندگان، در هجدهم جوزای سال روان، از طريق ٧٠٠ مرکز ثبت نام در سطح کشور آغاز يافته است.
در اين روند، کسانى که در انتخابات گذشته ثبت نام نکرده اند، سنين آنها وارد هجده سالگى شده و يا   برچسب هايى که در انتخابات گذشته در تذکره هاى شان زده شده از بين رفته است، ثبت نام مى شوند.
شيما سروش يک تن از معاونين سخنگوى اين کميسيون، به آژانس خبرى پژواک گفت که از آغاز اين روند تا ٢٥ جوزا، نزديک به ٢٧ هزار مرد، ١٤ هزار زن و بيش از٣٧٠ کوچى ثبت نام نموده اند.
او افزود که برعلاوه آمار يادشده، نزديک به ٢٠٦٠ تن در ولايت غزنى ثبت نام کرده اند.
انتخابات ولسى جرگه به استثناى ولايت غزنى در ساير ولايت کشور، حدود هشت ماه پيش برگزار شد؛ اما در غزنى به دليل اختلاف باشنده هاى اين ولايت، روى چگونگى انتخابات برگزار نشد. 
کميسيون مستقل انتخابات مى گويد که به همين دليل، مراکز بيشتر ( ٢٤٧مرکز ثبت نام) در غزنى در نظر گرفته شده است که از اين جمله ١٤٣ آن، تا حال به دلايل امنيتى وغيره غيرفعال مى باشد.
به اساس معلومات منبع از جمله ٤٥٨ مرکز ثبت نام در متباقى ولايات کشور، ٤١٧ مرکز فعال و متباقى به دلايل امنيتى، نرسيدن مواد لازم و يا هم اجازه ندادن معارف به فعال کردن مرکز در ساختمان هاى مکاتب غيرفعال مى باشند. 
 

Add new comment

CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.

جهت دسترسی به خبرهای تازه ، فیچر ها ، مصاحبه ها ، ویدیوها و تصاویر مبایل اپلکیشن آژانس خبري پژواک را دانلود نمایید.