کابل (پژواک، ۲۲ میزان ۹۸): کمیسیون مستقل انتخابات، اعلام کرد که بیش از ۱.۷ میلیون رای بایومتریک شده، به سرور مرکزی انتقال یافته و آرای نزديک به چهار هزار محل باقی مانده، تا فردا وارد سیستم خواهد شد.
 رحیمه ظریفی کمیشنر کمیسیون مستقل انتخابات، امروز در نشست خبری در کابل گفت که از مجموع ۲۲ هزار و ۵۸۸ محل رای دهی، تاکنون یک میلیون و ۷۳۷ هزار و ۷۸ رای بایومتریک شده، به سرور مرکزی انتقال گردیده است.
وی افزود که نزدیک به چهار هزار محل رای دهی، تحت پروسس قرار داد و تلاش دارند که به زودترین فرصت آن را به سیستم انتقال بدهند.
از سوی دیگر، حوا علم نورستانی رئیس کمیسیون مستقل انتخابات که در این نشست صحبت می کرد، گفت که تاکنون ۲۵ هزار و ۵۸۳ فورم نتایج در مرکز ملی جمع بندی اضافه شده است و ۲۵ هزار و ۵۵۸ فورم نتایج دیگر پس از اضافه شدن، اسکن شده است.
وی گفت که به تعداد ۲۵ هزار و ۵۶۰ فورم نتایج تصفیه شده است و ۲۵ هزار و ۵۲۲ فورم نتایج داخل سيستم شده است.
همچنان مولانا محمد عبدالله کمیشنر کمیسیون مستقل انتخابات گفت: «از مجموع ۲۹ هزار و ۵۸۶ محل، ۳ هزار و ۱۸ محل مسدود اعلان شد و ۲۶ هزار و ۵۶۸ محل رای دهی باقی مانده، که از این جمع ۲۲ هزار و ۵۸۸ محل براى شما اعلان شد و ۳ هزار و ۹۸۰ محل دیگر تا دو روز دیگر به سرور انتقال می شود.»
اورنگ زیب کمیشنر کمیسیون مستقل انتخابات، از حل مشکلات تخنیکی سرور مرکزی اطمینان داده گفت که شب گذشته انتقال معلومات بسیار سریع بود و امید که تا فردا معلومات بایومتریک شدۀ همه محلات رای دهی را در سرور مرکزی داشته باشند.
انتخابات ریاست جمهوری، در ششم میزان برگزار گردید و شهروندان به ۱۳ نامزد رای دادند.
به اساس تقويم انتخابات، قرار است نتایج ابتدایی این انتخابات، در ۲۷میزان ماه جاری و نتایج نهایی آن در ۱۶ عقرب ماه آینده اعلام شود.
 

Add new comment

CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.

جهت دسترسی به خبرهای تازه ، فیچر ها ، مصاحبه ها ، ویدیوها و تصاویر مبایل اپلکیشن آژانس خبري پژواک را دانلود نمایید.