کابل (پژواک، ۱۴ جدی ۹۸): کمیسیون شکایات انتخاباتی می گوید  که ۱۴۷۶۰ شکایت انتخاباتی در ۳۱ ولایت به ثبت رسیده است که از جمله بالاتر از ۸ هزار شکایت جدی است و به آرای انتخابات اثر مستقیم می گذارد.
این اظهارات را قاسم الیاسی کمیشنر کمیسیون شکایات انتخاباتی امروز شنبه به خبرنگاران ابراز نمود.
وی گفت که در ارتباط به نتایج ابتدایی انتخابات ریاست جمهوری، در ۳۱‍ ولایت کشور شکایات ثبت شده است اما به دلیل برخی از چالش ها در مورد بررسی شکایات انتخاباتی در ولایات غور، دایکندی و هلمند معلومات دقیق در دست نیست.
به گفته موصوف، از جمله ۱۴۷۶۰ شکایت انتخاباتی در ۳۱ ولایت افغانستان؛ ۸۴۷۶ مورد آن بسیار جدی است که به آرای انتخابات اثر مستقیم می گذارد.
به اساس معلومات وی، ۵۳۷۲ مورد شکایت از سوی تیم انتخاباتی ثبات و همگرایی ،۳۲۳۲ شکایت از طرف تیم انتخاباتی دولت ساز،۳۶۲۴ شکایت از جانب تیم انتخاباتی صلح و عدالت اسلامی و یک شکایت توسط تیم انتخاباتی امنیت و عدالت به ثبت رسیده است.
وی می گوید:"طی هفته جاری در بیشترین از ولایت ها شاهد پیشرفت خواهیم بود و بیشتر از شکایات انجام نیز خواهد شد."
به گفته وی، در میان این شکایات ۴۲۴۸ تخطی انتخاباتی، ۳۰۱۱ جرایم انتخاباتی، ۱۳۷۱ تقلب انتخاباتی و متباقی آن در بخش های دیگر می باشد.
به اساس تقسیم اوقات انتخاباتی، دفاتر ولایتی کمیسیون شکایات انتخاباتی باید در طول ۱۱ روز روند بررسی شکایات انتخاباتی را انجام دهند، اما چندی پیش کمیسیون یاد شده خواهان به تعویق افتادن زمان آن شده بود.
انتخابات ریاست جمهوری به تاریخ ششم میزان سال جاری در کشور برگزار گردید که نتایج ابتدایی آن به تاریخ اول جدی سالروان نیز اعلان شد.

Add new comment

CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.

جهت دسترسی به خبرهای تازه ، فیچر ها ، مصاحبه ها ، ویدیوها و تصاویر مبایل اپلکیشن آژانس خبري پژواک را دانلود نمایید.