کابل(پژواک، ۶ دلو ۹۸): کمیسیون شکایات انتخاباتی می گوید که تا کنون، دسته بندی اعتراضات استینافی در ۲۰ ولایت تکمیل شده و ممکن تا آخر امروز پایان یابد.
محمد رضا فیاض معاون سخنگوی کمیسیون شکایات انتخاباتی، امروز به پژواک گفت که کار روی دسته بندی و بررسی شکايات استينافى به شدت جريان دارد.
وی افزود: «البته چنین نیست که ما در نخست تصنیف را خلاص کنیم و بعد وارد مرحله بررسی شویم، بلکه همزمان پس از پایان تصنیف، مرحله بررسی آغاز می شود و در برخی موارد، بررسی ها شروع شده است.»
موصوف گفت که کمیسیون در مرحله نهایی قرار دارد و به همین دلیل، روند با حساسیت به پیش می رود و ابعاد مختلف در نظر گرفته می شود.
کمیسیون شکایات انتخاباتی، پنج روز پیش روند رسیدگی به اعتراض های استینافی دسته های انتخاباتی را آغاز کرد، که این اعتراضات شامل آرای مشکوک، آرای غیربایومتریک، آرای خارج از زمان انتخاباتی، و تفاوت آرا و برخی موارد دیگر می باشند.
در این مرحله، نزدیک به ۶۳۰۰ اعتراض استینافی از سوی تکت های انتخاباتی به ثبت رسیده و کمیسیون مکلف است که تا ۱۵ روز به آن رسیدگی کند.
انتخابات ریاست جمهوری، در ششم ماه میزان سال روان برگزار شد؛ اما تاکنون که بیش از چهار ماه از آن زمان می گذرد، نتایج نهایی آن اعلام نشده است.

Add new comment

CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.

جهت دسترسی به خبرهای تازه ، فیچر ها ، مصاحبه ها ، ویدیوها و تصاویر مبایل اپلکیشن آژانس خبري پژواک را دانلود نمایید.