By: گل محمد تنها , Date:04/11/2018
فیض آباد (پژواک، ١٣ عقرب٩٧): در پی شکایت شماری از نامزدان، ناظرین و مردم؛ دفتر ساحوی کمیسیون شکایات انتخاباتی در بدخشان، بازشماری آرای۶۰ مرکز رای دهی آن ولایت را در هماهنگی با کمیسیون انتخابات آغاز کرد. حمیدالله سا... ادامه مطلب
By: گل محمد تنها , Date:26/10/2018
کابل (پژواک، ٣عقرب ٩٧): مسؤولين در بدخشان ميگويند که یک ماشین بایومتریک از نزد کارمند انتخاباتی ولسوالی جرم ولایت بدخشان مفقود شده و کارمند تحت تحقیق و نظارت پولیس قرار دارد. عبدالباسط مدیر عملیاتی کميسيون مستقل ان... ادامه مطلب
By: گل محمد تنها , Date:20/10/2018
فیض آباد (پژواک، ٢٨ ميزان ٩٧): شماری از باشنده گان بدخشان، عدم بلدیت استفاده از دستگاه های بایومتریک، نبود نام افراد در لیست رای دهندگان و حضور بیش از حد ناظران را یک چالش فرا راه این پروسه می دانند. شمار زیادی از... ادامه مطلب

گزارشهای ویدیویی

Currently there are no video news of Badakhshan.To see other videos

Location

United States
33° 57' 33.4908" N, 66° 46' 29.6472" E

فیض آباد (پژواک، ١٣ عقرب٩٧): در پی شکایت شماری از نامزدان، ناظرین و مردم؛ دفتر ساحوی کمیسیون شکایات انتخاباتی در بدخشان، بازشماری آرای۶۰ مرکز رای دهی آن ولایت را در هماهنگی با کمیسیون انتخابات آغاز کرد.
حمیدالله سادات رییس دفتر ساحوی کمیسیون شکایات انتخاباتی در بدخشان، به آژانس خبری پژواک گفت از شکایات ثبت شده بر می آید که در روز برگزاری انتخابات ولسی جرگه، در ٦٠ مرکز رای دهی به شمول فیض آباد در ولسوالی های ارگو، یاوان، کشم و یفتل پایان تخلفات و تخطی های انتخاباتی صورت گرفته است.

کابل (پژواک، ٣عقرب ٩٧): مسؤولين در بدخشان ميگويند که یک ماشین بایومتریک از نزد کارمند انتخاباتی ولسوالی جرم ولایت بدخشان مفقود شده و کارمند تحت تحقیق و نظارت پولیس قرار دارد.

 

فیض آباد (پژواک، ٢٨ ميزان ٩٧): شماری از باشنده گان بدخشان، عدم بلدیت استفاده از دستگاه های بایومتریک، نبود نام افراد در لیست رای دهندگان و حضور بیش از حد ناظران را یک چالش فرا راه این پروسه می دانند.
شمار زیادی از زنان و مردان که به خاطر استعمال رای شان درصف های طولانی پشت هم قرار گرفته اند، می گویند که کثرت حضور ناظران نامزدان، این روند با چالش مواجه کرده است.
سیف الدین سایس رییس جامعه مدنی بدخشان، به آژانس خبرى پژواک گفت  که  موجوديت حدود ٢٠ تن  ازناظرين درمرکز رایدهی سبب گردیده است تا کارکنان انتخابات به درستی نتوانند، کار شان را به پیش ببرند.

فيض آباد(پژواک، ٢٣ميزان ٩٧): زلمی مجددی عضو ولسی جرگه و نامزد انتخابات، از يک سوء قصد جان به سلامت برد؛ اما سه محافظش زخمى شدند.
ثناء الله روحانی سخنگوی قوماندانی امنیه بدخشان،  به آژانس خبرى پژواک گفت که اين نامزد انتخابات، عصر روزگذشته زمانى هدف حمله افراد مسلح ناشناس قرارگرفت که از قریه چنگ های ولسوالی جرم به سوى دفترانتخاباتی اش درمرکز آن ولسوالی روان بود.
منبع افزود که درنتيجۀ اين حمله، سه سربازپوليس ملى زخمى شده اند؛ اما به خود زلمى مجددى آسيبى نرسيده است.

تهیه و ترتیب: پروژه اهرم
حقوق بشر، ابتدایی‌ترین حقوقی است که هر فرد به محظ انسان بودن به طور ذاتی، فطری و از آن بهره‌مند می شود، که جهان شمول بودن، سلب ناشدنی، انتقال ناپذیری، تفکیک‌ناپذیری، عدم تبعیض و برابری طلبی، از ویژگی های آن به مطابق به اسناد جهانی شمرده میشود، وحکومت ها منحیث اداران کننده اجتماعات برحسب قوانین هر کشور مکلف بر رعایت آن اند.

فيض آباد(پژواک،٢٦ميزان٩٤): مقام هاى محلى ميگويند که عوايدمعدن لاجوردبدخشان،درکمتراز يکسال گذشته به بيش ازيک و نيم ميليارد افغانى رسيده و تمام اين عوايد، به جاى اينکه به خزانه دولت برود، به جيب مخالفان مسلح و قوماندانان محلى رفته است.
به گفتۀ اين مقام ها، معدن لاجورد در ولسوالی کران ومنجان ومعدن طلا در ولسوالی راغستان، دو منبع بزرگ عایداتی برای طالبان وقوماندانان محلى دربدحشان بوده که روزانه ميلیونها افغانی به جیب آنها به شکل غیرقانونى سرازیر ميگردد.

فيض آباد (پژواک، ١٢ ميزان ۹۴): لوى درستيز قواى مسلح از تصفيۀ عنقريب ساحات تحت تصرف طالبان در بدخشان، ايجاد نيروى يکهزار نفرى مردمى و مستقر ساختن دو قطعۀ کوماندو در اينولايت خبر داد.
دگر جنرال قدم شاه شهيم که به بدخشان سفرنموده، در ديدار با مسوولان محلى، متنفذين و شوراى ولايتى گفت که نيروهاى امنيتى تمام مناطق تحت کنترول مخالفان مسلح را در آيندۀ نزديک تصفيه خواهند کرد.
وى افزود که ولسوالى بهارک از تصرف مخالفان مسلح خارج گرديده و به زودى ولسوالى وردوج نيز مجدداً زير ادارۀ نيروهاى امنيتى در خواهد آمد.

Pages

خبر های انتخاباتی

By: گل محمد تن... , Date:20/10/2018

مردم بدخشان از مشکلات تخنیکی در روند رای دهی شاکی اند

فیض آباد (پژواک، ٢٨ ميزان ٩٧): شماری از باشنده گان بدخشان، عدم بلدیت استفاده ا... ادامه مطلب

خبر های انتخاباتی

بيش از يک ونيم ميليارد افغانى عوايد معادن لاجورد بدخشان به جيب قوماندانان محلى و طالبان رفته است
By: گل محمد تن... , Date:18/10/2015

بيش از يک ونيم ميليارد افغانى عوايد معادن لاجورد بدخش...

فيض آباد(پژواک،٢٦ميزان٩٤): مقام هاى محلى ميگويند که عوايدمعدن لاجوردبدخشان،درک... ادامه مطلب

مصاحبه ها

زمان تعيین شده برای انتخابات مناسب نیست
By: هدايت الله... , Date:16/12/2013
  فیض آباد(پژواک،٢٥ قوس ۹۲): داکتر شاولی الله ادیب والی بدخشان ميگويد كه... ادامه مطلب