By: راز محمد , Date:30/01/2019
پلخمری (پژواک، ١٠ دلو ٩٧): نامزدان معترض بغلان شاهراه کابل- شمال را برای یک ساعت به روی ترافیک بسته کرده و به کمیسیون مستقل انتخابات یک ساعت وقت دادند تا خواسته های آنان را بپذیرد. ده ها نامزد معترض ولایت... ادامه مطلب
By: پژواک , Date:06/01/2019
پلخمری (پژواک، ۱۶جدی ۹۷): مسئولین ولایت بغلان می گویند که طالبان مسلح، یک نامزد ولسی جرگه را با خود برده اند. عبدالحی نعمتی والی بغلان، به تاریخ ۱۶جدی به آژانس خبری پژواک گفت که طالبان مسلح، زلمی زهیر نامزد ولسی جر... ادامه مطلب
By: راز محمد , Date:28/11/2018
پلخمری (پژواک، ۷ قوس ۹۷): مسئولین کمیسیون انتخابات بغلان می گویند که نظر به خواست نامزدان معترض این ولایت، روند شمارش آرا را تا فیصله کمیسیون مستقل انتخابات به تعویق انداخته اند. عبدالقاهر وهاب صافی رییس کمیسیون ان... ادامه مطلب

گزارشهای ویدیویی

Currently there are no video news of Baghlan.To see other videos

پلخمری (پژواک، ١٠ دلو ٩٧): نامزدان معترض بغلان شاهراه کابل- شمال را برای یک ساعت به روی ترافیک بسته کرده و به کمیسیون مستقل انتخابات یک ساعت وقت دادند تا خواسته های آنان را بپذیرد.

 

پلخمری (پژواک، ۱۶جدی ۹۷): مسئولین ولایت بغلان می گویند که طالبان مسلح، یک نامزد ولسی جرگه را با خود برده اند.
عبدالحی نعمتی والی بغلان، به تاریخ ۱۶جدی به آژانس خبری پژواک گفت که طالبان مسلح، زلمی زهیر نامزد ولسی جرگه را ربوده اند.
نامبرده افزود که زهیر، در قریه خواجه خان ولسوالی بغلان مرکزی، از زمین های خود دیدن میکرد که طالبان وی را با خود برده اند.
والی گفت: "به اساس معلومات واصله، انجنیر زهیر با برادر زاده هایش، درگیر دعوا بر سرزمین است برادر زاده هایش در صفوف طالبان مسلح فعالیت دارند و این کار، توسط آنها صورت گرفته است."

پلخمری (پژواک، ۷ قوس ۹۷): مسئولین کمیسیون انتخابات بغلان می گویند که نظر به خواست نامزدان معترض این ولایت، روند شمارش آرا را تا فیصله کمیسیون مستقل انتخابات به تعویق انداخته اند.

 

پلخمری (پژواک، ۴ قوس ۹۷): برخی نامزدان معترض ولسی جرگه، کمیسیون انتخابات را دراین ولایت به برخورد دوگانه متهم نموده و در واکنش به آن، شاهراۀ کابل – شمال را به روی ترافیک مسدود کردند.
عزیزالرحمن سخی زاده، به نمایندگی از این نامزدان، به تاریخ چهار قوس به آژانس خبری پژواک گفت که کمیسیون، صرف آرای بایومتریک شدۀ ۹ ولسوالی را حساب نموده است.
نامبرده افزود: "اما کمیسیون اکنون قصد دارد تا تمام آرای بایومتریک شده و غیربایومتریک ولسوالی های خوست، تاله و برفک، بورکه و بغلان مرکزی را شمارش نماید."
به قول وی، کمیسیون متذکره باید میان ولسوالی ها سلوک دوگانه نکند.

پلخمری (پژواک، ٣ قوس ٩٧): صدها باشندۀ ولسوالی های مرکزی بغلان و خوست ولایت بغلان، از مقامات کمیسیون مستقل انتخابات خواستند که آرای استعمال شدۀ آنان بازشماری گردد.
صدها باشندۀ ولسوالی های یادشده؛ امروز وارد پلخمری مرکز این ولایت شده و در جریان اعتراض خود با والی و مقامات دیگر نیز ملاقات کردند.
عبدالحکیم نورزی بزرگ قومی، از جمع معترضین گفت که تمام آرای استعمال شده در ولایت بغلان باید بازشماری شود.
وی افزود: "مردم بغلان ۱۳ شهید دادند، ما با قیمت جان خود رای دادیم، ما میخواهیم که تمام آرا باید حساب شود، و آرا به نام های یک دیگر باطل نشود."

Pages

خبر های انتخاباتی

By: پژواک , Date:06/01/2019

طالبان یک نامزد ولسی جرگه از بغلان را دستگیر نموده ان...

پلخمری (پژواک، ۱۶جدی ۹۷): مسئولین ولایت بغلان می گویند که طالبان مسلح، یک نامز... ادامه مطلب

خبر های انتخاباتی

"طالبان در دندغورى پلخمرى مراکز نظامى آموزشى دارند"
By: حبيب الرحم... , Date:12/12/2015

"طالبان در دندغورى پلخمرى مراکز نظامى آموزشى دار...

پلخمرى (پژواک، ٢١قوس٩٤): برخى اعضاى شوراى ولايتى بغلان ميگويند که ساحۀ دندغورى... ادامه مطلب