By: هادى غفارى , Date:18/06/2019
بامیان (پژواک، ۲٨ جوزا ۹۸): دوری مراکز ثبت نام، تقلبات گسترده در انتخابات ولسی جرگه و عدم اعتماد بالای تصامیم کمیسیون و حکومت، باعث کُندی روند ثبت نام و کم علاقگی مردم بامیان برای شرکت در انتخابات ریاست جمهوری شده ا... ادامه مطلب
By: هادى غفارى , Date:03/01/2019
بامیان(پژواک، ۱۳ جدی ۹۷): دفتر والی بامیان می گوید که ریاست امنیت ملی، عبدل دانشیار یکی از نامزدان انتخابات ولسی جرگه و فعالین مدنی بامیان را بازداشت نموده است. یک منبع معتبر در مقام ولایت بامیان که از ذکر نامش در... ادامه مطلب

گزارشهای ویدیویی

Currently there are no video news of Bamian.To see other videos

بامیان (پژواک، ۲٨ جوزا ۹۸): دوری مراکز ثبت نام، تقلبات گسترده در انتخابات ولسی جرگه و عدم اعتماد بالای تصامیم کمیسیون و حکومت، باعث کُندی روند ثبت نام و کم علاقگی مردم بامیان برای شرکت در انتخابات ریاست جمهوری شده است.
با گذشت ۱۰ روز از آغاز ثبت نام تقویتی رای دهندگان برای انتخابات ریاست جمهوری در ۳۴ ولایت کشور، تاکنون حدود ٥٠هزار تن از واجدین شرایط رای دهی، در کشور ثبت نام کرده اند.

بامیان(پژواک، ۱۳ جدی ۹۷): دفتر والی بامیان می گوید که ریاست امنیت ملی، عبدل دانشیار یکی از نامزدان انتخابات ولسی جرگه و فعالین مدنی بامیان را بازداشت نموده است.

 

بامیان (پژواک،١٣عقرب ٩٧): به دنبال شک و تردیدها و شکایت شماری از نامزدان و ناظرین از موجودیت تخلفات و تخطی در بامیان؛ آرای ٣٢ صندوق از سوی دفتر ساحوی کمیسیون شکایات انتخاباتی، بازشماری می شود.
محمد هادی امیری رییس دفتر ساحوی کمیسیون شکایات در بامیان، به آژانس خبری پژواک گفت که روند تفتیش و بازشماری آرای ٣٢ صندوق، از چند روز به این سو به منظور تفکیک آرای پاک از ناپاک آغاز شده است.
به گفته وی، این صندوق ها مربوط به ولسوالی های حصه دوم یکاولنگ، ورس، کهمرد و شیبر ولایت بامیان می باشد، که تا هنوز به تعداد ده صندوق بازشماری شده است.

بامیان(پژواک، ٢عقرب٩٧): کميسيون شکایات انتخاباتی در بامیان، ضمن شکایت از کم کاری کارمندان کمیسیون مستقل انتخابات می گوید که در روز انتخابات؛ برای ثبت شکایات برای ناظرین این نهاد، برگه های درج شکایت داده نشده است.

 

بامیان(پژواک، ٢٩ ميزان ٩٧): صدها باشنده معترض ولسوالی کهمرد بامیان، ضمن انتقاد از اینکه فرصت استعمال رای برای شان داده نشده است، می گویند که روند رای دهی غیر شفاف بوده و قناعت باشنده گان این ولسوالی را فراهم نکرده است.
حدود ٤٠٠ معترض، امروز با اجتماع در اطراف مرکز ولسوالی و قوماندانی امنیه ولسوالی کهمرد، از برگزاری انتخابات انتقاد کردند.
به گفته آنان مردم انتظار داشتند برای آن عده کسانی که نتوانستند روز گذشته رای شان را استعمال کنند، فرصت داده شود تا بتوانند به نامزد مورد نظر خویش رای بدهند؛ اما شب هنگام تمام صندوق ها جمع آوری و انتقال داده شده بود.

Pages

خبر های انتخاباتی

By: هادى غفارى , Date:18/06/2019

دور بودن مراکز ثبت نام در بامیان، سبب کم علاقگی مردم...

بامیان (پژواک، ۲٨ جوزا ۹۸): دوری مراکز ثبت نام، تقلبات گسترده در انتخابات ولسی... ادامه مطلب

تخطى ها

By: هادى غفارى , Date:03/01/2019

یکی از نامزدان انتخابات ولسی جرگه در بامیان بازداشت ش...

بامیان(پژواک، ۱۳ جدی ۹۷): دفتر والی بامیان می گوید که ریاست امنیت ملی، عبدل دا... ادامه مطلب

انتخابات شوراهاى و

"عوامل مختلف شوراهای ولایتی را ضعیف و ناتوان ساخته است"
By: هادى غفارى , Date:21/10/2015

"عوامل مختلف...

باميان(پژواک،٢٩ميزان٩۴): "يکى از مشکلات عمدۀ ضعف شوراهاى ولايتى را گماشتن افرا... ادامه مطلب

شوراهای ملی

طرفداران وکلا دفتر والى باميان را با سنگ و تخم مرغ هدف قرار دادند
By: هادى غفارى , Date:07/07/2015

طرفداران وکلا دفتر والى باميان را با سنگ و تخم مرغ هد...

باميان (پژواک،١٦سرطان٩٤): وکلاى باميان، خيمۀ تحصن بر ضد والى جديد را بعداز يکم... ادامه مطلب

مصاحبه ها

First female PC head pledges efficiency
By: هادى غفارى , Date:27/11/2014
باميان (پژواک،٦قوس٩٣): اولين رييس شوراى ولايتى زن در سطح کشور ميگويد که ميخواه... ادامه مطلب

مبارزات انتخاباتى

Bamyan Ulama urge people to participate in polls
By: " انتخابات فوق... , Date:04/06/2014

" انتخابات فوق العاده حساس و از جایگاه خاص برخور...

  باميان (پژواک، ١٣جوزا ٩٣): شوراى علماى بامیان، انتخابات را یک وجیبۀ دی... ادامه مطلب