By: هادى غفارى , Date:04/11/2018
بامیان (پژواک،١٣عقرب ٩٧): به دنبال شک و تردیدها و شکایت شماری از نامزدان و ناظرین از موجودیت تخلفات و تخطی در بامیان؛ آرای ٣٢ صندوق از سوی دفتر ساحوی کمیسیون شکایات انتخاباتی، بازشماری می شود. محمد هادی امیری رییس... ادامه مطلب
By: هادى غفارى , Date:21/10/2018
بامیان(پژواک، ٢٩ ميزان ٩٧): صدها باشنده معترض ولسوالی کهمرد بامیان، ضمن انتقاد از اینکه فرصت استعمال رای برای شان داده نشده است، می گویند که روند رای دهی غیر شفاف بوده و قناعت باشنده گان این ولسوالی را فراهم نکرده ا... ادامه مطلب
By: هادى غفارى , Date:19/10/2018
بامیان(پژواک، ٢٧ ميزان ٩٧): مقام های محلی در بامیان می گویند که طالبان در منطقه سنگپر ولسوالی شیبر، بالای مواد اساس انتخاباتی حمله نموده اند، اما به این محموله آسیبی نرسیده است. محمد عظیم فرید ولسوال شیبر به آژانس... ادامه مطلب

گزارشهای ویدیویی

Currently there are no video news of Bamian.To see other videos

Location

United States
33° 57' 33.4908" N, 66° 46' 29.6472" E

بامیان (پژواک،١٣عقرب ٩٧): به دنبال شک و تردیدها و شکایت شماری از نامزدان و ناظرین از موجودیت تخلفات و تخطی در بامیان؛ آرای ٣٢ صندوق از سوی دفتر ساحوی کمیسیون شکایات انتخاباتی، بازشماری می شود.
محمد هادی امیری رییس دفتر ساحوی کمیسیون شکایات در بامیان، به آژانس خبری پژواک گفت که روند تفتیش و بازشماری آرای ٣٢ صندوق، از چند روز به این سو به منظور تفکیک آرای پاک از ناپاک آغاز شده است.
به گفته وی، این صندوق ها مربوط به ولسوالی های حصه دوم یکاولنگ، ورس، کهمرد و شیبر ولایت بامیان می باشد، که تا هنوز به تعداد ده صندوق بازشماری شده است.

بامیان(پژواک، ٢عقرب٩٧): کميسيون شکایات انتخاباتی در بامیان، ضمن شکایت از کم کاری کارمندان کمیسیون مستقل انتخابات می گوید که در روز انتخابات؛ برای ثبت شکایات برای ناظرین این نهاد، برگه های درج شکایت داده نشده است.

 

بامیان(پژواک، ٢٩ ميزان ٩٧): صدها باشنده معترض ولسوالی کهمرد بامیان، ضمن انتقاد از اینکه فرصت استعمال رای برای شان داده نشده است، می گویند که روند رای دهی غیر شفاف بوده و قناعت باشنده گان این ولسوالی را فراهم نکرده است.
حدود ٤٠٠ معترض، امروز با اجتماع در اطراف مرکز ولسوالی و قوماندانی امنیه ولسوالی کهمرد، از برگزاری انتخابات انتقاد کردند.
به گفته آنان مردم انتظار داشتند برای آن عده کسانی که نتوانستند روز گذشته رای شان را استعمال کنند، فرصت داده شود تا بتوانند به نامزد مورد نظر خویش رای بدهند؛ اما شب هنگام تمام صندوق ها جمع آوری و انتقال داده شده بود.

بامیان(پژواک، ٢٧ ميزان ٩٧): مقام های محلی در بامیان می گویند که طالبان در منطقه سنگپر ولسوالی شیبر، بالای مواد اساس انتخاباتی حمله نموده اند، اما به این محموله آسیبی نرسیده است.
محمد عظیم فرید ولسوال شیبر به آژانس خبری پژواک گفت که طالبان در منطقه «سنگپر» ولسوالی شیبر بالای مواد اساس انتخاباتی حمله نموده اند، اما به این محموله آسیب نرسیده است.
وی افزود فعلا طالبان در سر کوه ها مستقر اند و تیر اندازی شان ادامه دارد، اما قرار است نیروهای تازه نفس از بامیان برای پس زدن طالبان به ساحه برسند، تا راه برای عبور مواد انتخاباتی باز گردد.

Pages

خبر های انتخاباتی

By: هادى غفارى , Date:21/10/2018

انتخابات در کهمرد بامیان، قناعت صدها باشندۀ این ولسوا...

بامیان(پژواک، ٢٩ ميزان ٩٧): صدها باشنده معترض ولسوالی کهمرد بامیان، ضمن انتقاد... ادامه مطلب

خبر های انتخاباتی

"عوامل مختلف شوراهای ولایتی را ضعیف و ناتوان ساخته است"
By: هادى غفارى , Date:21/10/2015

"عوامل مختلف شوراهای ولایتی را ضعیف و ناتوان ساخ...

باميان(پژواک،٢٩ميزان٩۴): "يکى از مشکلات عمدۀ ضعف شوراهاى ولايتى را گماشتن افرا... ادامه مطلب

مصاحبه ها

First female PC head pledges efficiency
By: هادى غفارى , Date:27/11/2014
باميان (پژواک،٦قوس٩٣): اولين رييس شوراى ولايتى زن در سطح کشور ميگويد که ميخواه... ادامه مطلب