By: ستورى کريمى , Date:12/01/2019
هرات (پژواک، ۲٢ جدی ۹۷): ده ها باشندۀ ولايت هرات، در اعتراض به تصميم اخير کميسيون شکايات انتخاباتى آن ولايت در مورد عدم بازشمارى دوباره آرا، دست به گردهمايى زده، هشدار دادند که اگر به خواسته هاى آنها لبيک گفته نشود،... ادامه مطلب
By: ستوري کريمي , Date:05/01/2019
هرات (پژواک، ۱۵جدی۹۷): شماری از نامزدان معترض انتخابات ولسی جرگه، با اجتماع در برابر دروازه دفتر ساحوی کمیسیون انتخابات در هرات، کارمندان کمیسیون انتخابات را متهم به تقلب کردند. هر چند این نامزدان معترض ولسی جرگه،... ادامه مطلب
By: ستوري کريمي , Date:31/12/2018
هرات(پژواک،١٠جدی ۹۷): شماری از نامزدان معترض در هرات، هشدار می دهند در صورتی که به شکایت های شان رسیده گی نشده و نادیده گرفته شود، تا سه روز دیگر دروازه کمیسیون ‌های انتخاباتی را می بندند. ده‌ ها تن از نامزدان معتر... ادامه مطلب

گزارشهای ویدیویی

Women’s active participation in polls urged

هرات (پژواک، ۲٢ جدی ۹۷): ده ها باشندۀ ولايت هرات، در اعتراض به تصميم اخير کميسيون شکايات انتخاباتى آن ولايت در مورد عدم بازشمارى دوباره آرا، دست به گردهمايى زده، هشدار دادند که اگر به خواسته هاى آنها لبيک گفته نشود، در انتخابات رياست جمهورى اشتراک نمى کنند. 
اين معترضين گفتند که فقط آرای که بایومتریک شده اعتبار دارد و آراى ولایت هرات باید بازشماری گردد تاعدالت تامین شود.
آنها هشداردادند که اگرشفافیت وعدالت در انتخابات پارلمانی رعایت نگردد، در انتخابات آینده شرکت نخواهند کرد.

هرات (پژواک، ۱۵جدی۹۷): شماری از نامزدان معترض انتخابات ولسی جرگه، با اجتماع در برابر دروازه دفتر ساحوی کمیسیون انتخابات در هرات، کارمندان کمیسیون انتخابات را متهم به تقلب کردند.

 

هرات(پژواک،١٠جدی ۹۷): شماری از نامزدان معترض در هرات، هشدار می دهند در صورتی که به شکایت های شان رسیده گی نشده و نادیده گرفته شود، تا سه روز دیگر دروازه کمیسیون ‌های انتخاباتی را می بندند.
ده‌ ها تن از نامزدان معترض انتخابات ولسی جرگه در هرات، امروز در یک نشست اعتراضی با انتقاد از کارکرد دفاتر ساحوی کمیسیون های انتخاباتی در این ولایت، می گویند که در انتخابات ۲۸ و ۲۹ میزان سال روان، تلاش های سازمان یافته به خاطر انجام تقلب، تخطی و جرایم انتخاباتی صورت گرفته است.

هرات(پژواک، ٨ عقرب ٩٧): دفتر ساحوی کمیسیون شکایات انتخاباتی با اعلام قرنطین آرای ١٨ مرکز رای دهی به شمول ٦  ولسوالی هرات می گوید که اگر اسنادی مبنی بر تلقب مشاهده شود، امکان باطل شدن آن وجود دارد.
کمیسیون شکایات انتخاباتی آرای ولسوالی‌ های شیندند، رباط سنگی، کشک کهنه، چشت شریف، زاول و ادرسکن را به گونه کامل قرنطین اعلام کرده است.
امیر محمد مظفر کمیشنر دفتر ساحوی کمیسیون شکایات انتخاباتی، به آژانس خبری پژواک گفت که با قرنطین این آرا اگر اسنادی مبنی بر تلقب مشاهده شود، امکان باطل شدن آن وجود دارد.

هرات (پژواک، ٦عقرب ٩٧): رييس دفتر ولايتى کميسيون انتخابات درهرات ادعا ميکند که يک نامزد مجلس نمايندگان، يک ميليون دالر رشوه برايش پيشنهاد کرده است؛ اما اين نامزد اين اتهام عليه خودش را رد ميکند.
احمد شاه قانونی رييس دفتر ولايتى کميسيون انتخابات درهرات، به آژانس خبرى پژواک گفت: "افراد آقای فرهاد مجیدی نامزد انتخابات مجلس نمایندگان، به کارمندان این کمیسیون گفته است که رای نبرده است و آبرویش در خطراست."
قانونى افزوده است که اين نامزد مجلس نمايندگان، براى کامياب شدنش در انتخابات ولسى جرگه، يک ميليون دالر امريکايى رشوه به مسئولان  اين کمیسیون پيشنهاد کرده است.

هرات(پژواک، ٢ عقرب ۹۷): شماری از شهروندان هرات مدعی اند که در انتخابات ٢٨ ميزان؛ نامزدان، زورمندان و افراد مسلح، دست به تقلب و تخطی های گسترده زده اند و کمیسیون شکایات انتخاباتی، بايد به این موضوع با جدیت برخورد کند.

 

Pages

خبر های انتخاباتی

By: ستورى کريم... , Date:21/10/2018

بیش از ٣٢٧ هزار تن در هرات در پروسه رايدهى شرکت کردند

هرات(پژواک، ٢٩ميزان ٩٧): مسئولان دفتر ولايتى کميسيون مستقل انتخابات در هرات اع... ادامه مطلب

خبر های انتخاباتی

فعالان امور زنان در هرات خواستار افزایش نقش این قشر در روند صلح شدند
By: ستورى کريم... , Date:21/09/2015

فعالان امور زنان در هرات خواستار افزایش نقش این قشر د...

هرات (پژواک، ۳۰سنبله۹۴): ده‌ها تن از فعالان امور زنان در هرات، در یک گردهمایی... ادامه مطلب

مصاحبه ها

ماريا بشير: در برابر مجرمين هيچگونه دلسوزى ندارم
By: Sharafuddi... , Date:23/07/2013
   هرات (پژواک،١٩ قوس٩١): يگانه رييس زن څارنوالى استيناف در سطح کشو... ادامه مطلب