By: نوید احمد بارکزی , Date:15/06/2019
کابل (پژواک، ۲۵ جوزا ۹۸): حضور مردم در روند ثبت نام راى دهنده گان، به دلايلى چون وجود مشکلات در آدرس هاى مراکز ثبت نام و عدم آگاهى مردم از اين روند، در کابل بسيار کمرنگ مى باشد.  ثبت نام تقویتی رای دهندگان، در... ادامه مطلب
By: نوید احمد بارکزی , Date:13/06/2019
کابل(پژواک، ۲۳ جوزا ۹۸): کمیسیون مستقل انتخابات می گوید تاخیر در انتقال مواد ثبت نام تقویتی رای دهندگان سبب شده تا اشتراک مردم کمرنگ باشد، اما انتظار می رود که این روند در روزهای آینده پررنگتر شود. ثبت نام... ادامه مطلب
By: ناهيد بشردوست , Date:12/06/2019
کابل(پژواک، ۲۲جوزا ۹۸): شماری از نامزدان معترض زن، در پی بی نتیجه ماندن تحصن شان، شب گذشته از اعتراض دست کشیدند؛ اما چهار تن دیگر درحالیکه خیمه های شان برچیده شده، تاکید مينمايند  تا زمانی که به شکایات ش... ادامه مطلب

کابل (پژواک، ۲۵ جوزا ۹۸): حضور مردم در روند ثبت نام راى دهنده گان، به دلايلى چون وجود مشکلات در آدرس هاى مراکز ثبت نام و عدم آگاهى مردم از اين روند، در کابل بسيار کمرنگ مى باشد. 
ثبت نام تقویتی رای دهندگان، در حالی یک هفته پیش (به تاریخ ۱۸ جوزا ) در سراسر کشور آغاز شد که قرار است انتخابات رياست جمهورى، در ششم ميزان سال روان برگزار شود.

کابل(پژواک، ۲۳ جوزا ۹۸): کمیسیون مستقل انتخابات می گوید تاخیر در انتقال مواد ثبت نام تقویتی رای دهندگان سبب شده تا اشتراک مردم کمرنگ باشد، اما انتظار می رود که این روند در روزهای آینده پررنگتر شود.

 

کابل(پژواک، ۲۲جوزا ۹۸): شماری از نامزدان معترض زن، در پی بی نتیجه ماندن تحصن شان، شب گذشته از اعتراض دست کشیدند؛ اما چهار تن دیگر درحالیکه خیمه های شان برچیده شده، تاکید مينمايند  تا زمانی که به شکایات شان رسیده گی نشود، ساحه را ترک نمی کنند.

 

کابل(پژواک، ۲۲ جوزا ۹۸): رئیس اجرایی حکومت می گوید با آنکه زمینۀ گفتگوهای صلح مساعد گردیده است؛ اما گروه طالبان با لجاجت و موضع­گیری نامعقول، بر تداوم جنگ تاکید داشته، عزم و ارادۀ بر تامین صلح در کشور ندارند.
عبدالله عبدالله رئیس اجرایی حکومت؛ امروز در مراسمی که به مناسبت گرامیداشت از روز «مادر» در کابل تدویر یافته بود، طالبان را عامل اصلی تداوم جنگ دانسته، گفت که این گروه اراده و عزم راسخ برای تامین صلح در کشور ندارد.

کابل (پژواک، ٢٢ جوزا ٩٨): کميسيون شکايات انتخاباتى، افرادى را در مرکز و ولايات توظيف نموده تا شکايت ها از روند ثبت نام تقويتى راى دهنده گان انتخابات رياست جمهورى را به هدف رسيدگى به آن، ثبت نمايند.
روند ثبت نام تقويتى راى دهندگان، براى مدت ٢٠ روز در ٤٥٨ مرکز در سطح کشور، به تاريخ ١٨ جوزای سال روان آغاز يافته است.
در اين روند، کسانى که در انتخابات گذشته ثبت نام نکرده اند، سنين آنها وارد هجده سالگى شده، ستيکرها يا برچسب هايى که در انتخابات گذشته در تذکره هاى شان زده شده و از بين رفته باشد، ثبت نام مى شوند. 

کابل (پژواک، ۲۲ جوزا ۹۸): فرامرز تمنا، مصارف هنگفت پولى از سوى رئیس جمهورغنى را کمپاين انتخاباتى قبل از وقت خوانده و با ستایش از تلاشهای خلیلزاد در راستای تامین صلح در کشور، می گوید تا زمانی که در این پروسه راهکرد مشخصی وجود نداشته باشد، دستیابی به صلح ممکن نخواهد بود.
اين نامزد انتخابات ریاست جمهوری، امروز درنشستی که بحث پیرامون اوضاع جاری کشور، از سوی تیم «تدبیر و توسعه» در کابل تدویر یافته بود، گفت که صلح آرمان بزرگ مردم افغانستان است و هر شهروند، به خاطر دستیابی به این امر مهم، حاضر به قربانی می باشد.

Pages

خبر های انتخاباتی

By: نوید احمد... , Date:15/06/2019

حضور مردم در ثبت نام رای دهنده گان در کابل بسيار کمرن...

کابل (پژواک، ۲۵ جوزا ۹۸): حضور مردم در روند ثبت نام راى دهنده گان، به دلايلى چ... ادامه مطلب

تخطى ها

By: ناهيد بشرد... , Date:12/06/2019

۸ نامزد معترض زن از تحصن دست کشیده؛ اما ۴ تن دیگر ادا...

کابل(پژواک، ۲۲جوزا ۹۸): شماری از نامزدان معترض زن، در پی بی نتیجه ماندن تحصن ش... ادامه مطلب

احزاب

By: عزيز الله... , Date:19/02/2019

احزاب، خواستار برکناری مسئولان بخش تخنیکی کمیسیون های...

کابل(پژواک، ۳۰ دلو ۹۷): احزاب و جریان های سیاسی، برکناری اعضای کمیسیون های انت... ادامه مطلب

انتخابات شوراهاى و

معطلى در تذکرۀ الکترونيکى به ضرر مردم و انتخابات است
By: گل محمد تن... , Date:17/09/2015

معطلى در تذکرۀ الک...

فيض آباد(پژواک،٢٦سنبله۹۴): شوراى ولايتى بدخشان، معطلى در توزيع تذکرۀ الکترونيک... ادامه مطلب

ملي شورا

By: خواجه بصير... , Date:29/04/2019

​«اعلام نتایج چهارحوزه انتخاباتی ولسى جرگه در روز گشا...

کابل (پژواک،۹ ثور۹۸): فيفا، شرکت ٣٣ عضو ولسى جرگه پيش از دريافت اعتمادنامه درم... ادامه مطلب

مصاحبه ها

By: عزيز الله... , Date:17/04/2019
کابل(پژواک، ۲۸ حمل ۹۸): یک نامزد احتمالی انتخابات ریاست جمهوری می گوید که هیچ... ادامه مطلب

مبارزات انتخاباتى

By: "مبارزات انتخاب... , Date:17/10/2018

"مبارزات انتخاباتی ساعت ۱۲ امشب پایان می یابد و...

کابل(پژواک، ۲۴ میزان ۹۷): کمیسیون مستقل انتخابات می گوید که فرصت برای مبارزات... ادامه مطلب