By: بشيراحمد نادم , Date:05/11/2018
کندهار (پژواک، ۱۴عقرب ۹۷): برخی سران قومی کندهار با تدویر نشستی؛ برای انتخابات آينده ریاست جمهوری، بر نامزدی داکتر شیدا محمد ابدالی با هم توافق کردند. این نشست امروز(۱۴عقرب) در عینو مینه شهر کندهار تدویر یافته بود.... ادامه مطلب
By: بشيراحمد نادم , Date:30/10/2018
کابل (پژواک، ۸ عقرب ۹۷): یک تاجر کندهار(عبدالرازق)، بر احمدالله نازک نامزد ولسی جرگه اتهام وارد نموده که وی را اختطاف کرده بود و بخش اعظم دارایی او را به نام خود ثبت کرده؛ اما نازک این اتهامات را رد می کند. حاجی عب... ادامه مطلب
By: بشيراحمد نادم , Date:27/10/2018
شهرکندهار(پژواک، ۵عقرب۹۷): والی سرپرست کندهار که صبح امروز، از برخی مراکز رایدهی دیدن می کرد، اطمینان سپرد که مشکلات تخنیکی زودتر حل خواهد شد.  انتخابات در کندهار، که به سبب کشته شدن جنرال عبدالرازق به تعویق ا... ادامه مطلب

گزارشهای ویدیویی

Currently there are no video news of Kandahar.To see other videos

Location

United States
33° 57' 33.4908" N, 66° 46' 29.6472" E

کندهار (پژواک، ۱۴عقرب ۹۷): برخی سران قومی کندهار با تدویر نشستی؛ برای انتخابات آينده ریاست جمهوری، بر نامزدی داکتر شیدا محمد ابدالی با هم توافق کردند.
این نشست امروز(۱۴عقرب) در عینو مینه شهر کندهار تدویر یافته بود.
حاجی سیدجان خاکریزوال رییس شورای ولایتی کندهار، خطاب به حاضرین نشست گفت که متنفذین قومی کندهار، بعد از تدویر نشست ها و مشوره ها فیصله کردند تا برای انتخابات آینده ریاست جمهوری،  داکترشیدا محمد ابدالی منحیث کاندید وارد صحنه شود.

کابل (پژواک، ۸ عقرب ۹۷): یک تاجر کندهار(عبدالرازق)، بر احمدالله نازک نامزد ولسی جرگه اتهام وارد نموده که وی را اختطاف کرده بود و بخش اعظم دارایی او را به نام خود ثبت کرده؛ اما نازک این اتهامات را رد می کند.
حاجی عبدالرازق رییس (شرکت تجارتی تواضع رازقی) که چند روز پیش در مورد آتش زدن خود نیز هشدار داده بود، گفت که از ۲۵ سال گذشته بدینسو، با ۸۴ سهام دار داد و ستد تیل را آغاز کرد؛ اما در سال ۱۳۸۹ هشت موتر تیلر وی را سارقین از هلمند با خود بردند.
موصوف افزود که با این کار شرکت متضرر شد و سهام داران از وی خواستند تا سهم خود را از اسهام آنها مجزا سازند.

کندهار(پژواک، ۶ عقرب ۹۷): یکتن از ناظرین انتخابات به نام زیبا می گوید که گرچه انتخابات ولسی جرگه درکندهار، نظیر ولایت های دیگر با مشکلات و تخطی ها همراه بود؛ اما در کُل روند انتخابات خوب بود.
به قول وی، این بار به سبب استفاده از سیستم بایومتریک، موارد تقلب در انتخابات کم است.
نامبرده درمصاحبه با آژانس خبری پژواک گفت که یک هفته بعد از راه اندازی انتخابات ولسی جرگه در ۳۲ ولایت کشور، در کندهار نیز انتخابات همراه با مشکلات و تخطی ها برگزار شد.

قندهار (پژواک، ۶ عقرب ۹۷): حاجی عبدالله باشندۀ ۶۵ ساله شهر قندهار که با جسم نیمه فلج به یک مرکز رای دهی آمده بود، گفت که برای تغییر مثبت رای دادم.
این ریش سفید در مرکز رای دهی لیسۀ ملالی در ناحیه اول شهر قندهار، به آژانس خبری پژواک گفت با آنکه وضعیت صحی آن خوب نبود؛ اما به مرکز رای دهی رفت و از رای خود استفاده کرد.
وی افزود که این، حق من بود که بخاطر محبت به کشور خود، به نامزد مورد علاقه ام رای دهم.
وی افزود که پروسۀ رای دادنش، حدود یک و نیم ساعت طول کشيد و با هیچ مشکل مواجه نشده است.

Pages

خبر های انتخاباتی

By: بشيراحمد ن... , Date:05/11/2018

برخی سران کندهار بر نامزد شدن "ابدالی" در ا...

کندهار (پژواک، ۱۴عقرب ۹۷): برخی سران قومی کندهار با تدویر نشستی؛ برای انتخابات... ادامه مطلب

خبر های انتخاباتی

"مېرمنې دې نارينه له جګړو را وګرځوي"
By: بشيراحمد ن... , Date:12/07/2015

"خانم ها مردان شان را از جنگ باز دارند"

کندهار(پژواک،٢١ سرطان ٩٤): مسوولين شوراى ولايتى کندهار مى گويند  درصورتيک... ادامه مطلب

مصاحبه ها

By: بشيراحمد ن... , Date:28/10/2018
کندهار(پژواک، ۶ عقرب ۹۷): یکتن از ناظرین انتخابات به نام زیبا می گوید که گرچه... ادامه مطلب