لشکرگاه (پژواک، ۸ جدی ۹۷): شماری از معترضین در ولایت هلمند، به رسم اعتراض در مقابل دروازه کمیسیون انتخابات خیمه زده اند و از حکومت ميخواهند تا آراى این ولایت را، کارمندان ولایت دیگری شمارش نمایند.
فضل باری فیاض یکی از کاندیدان معترض در این خیمه گفت که بیشتر کارمندان کمیسیون انتخابات، به فساد آغشته اند و باید اشخاص جدیدی به جای اینها مقرر گردد.
وی افزود که برای اینها فقط آراى روز نخست، قابل قبول میباشد و آرايی که بعدا اضافه شده است را قبول ندارند و حکومت مرکزی، باید صدای اینها را بشنود.
  يک نامزد ناکام دیگر به نام حسین علیزاده، به پژواک گفت که در روز نخست، ۵۳ هزار رای استعمال گردیده و حساب شده؛ اما حالا آراى این ولایت به ۸۳ هزار افزايش يافته است.
به گفته وی،  تقلب آشکار صورت گرفته است.
جمیله نیازی یکی از نامزدان گفت: در حق شان ظلم شده و بعد از آراى روز نخست انتخابات، آراى دیگری افزوده شده است که باید شمارش این آرا، در مقابل ارگان دیگری و یک پرسونل جدیدی صورت گیرد.
نامزدان معترض، راه ورود و خروج کمیسیون انتخابات را بسته کرده اند و میگویند که اگر صدای شان شنیده نشود، به اعتراضات خویش ادامه خواهند داد.
هاشم درانی ريیس کمیسیون انتخابات این ولایت گفت خیمه یی را که اینها برپا کرده اند، خلاف قانون میباشد؛ اینها شکایت های خویش را ثبت نموده اند، که کمیسیون شکایات بررسی خواهد کرد و آراى پاک و ناپاک را از هم جدا خواهد کرد.
وی به پژواک گفت آرايى که در روز نخست شمارش شده بود، احتمالی بوده و بعد ازآن که معلومات مکمل ولسوالی ها رسیده، آراء زیاد شده است.

Add new comment

CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.

جهت دسترسی به خبرهای تازه ، فیچر ها ، مصاحبه ها ، ویدیوها و تصاویر مبایل اپلکیشن آژانس خبري پژواک را دانلود نمایید.