کابل (پژواک،۲۴ میزان ۹۸): معاون وزارت امور خارجه امریکا می گوید که کشورش، از نتیجه های شفاف انتخابات ریاست جمهوری  حمایت می کند.
این اظهارات را خانم الیس میلز معاون امور خارجه امریکا در جریان سفر خود به افغانستان، بعد از دیدار با مقامات کمیسیون های انتخاباتی در صفحه تویتر خود نوشته کرده است.
او علاوه به حمایت از کمیسیون های انتخاباتی، کارکردهای این کمیسیون ها را هم تشویق کرده است.
ویلز گفته است: ((در جریان دیدار با این کمیسیون ها در قسمت انتخابات باور و شفاف از حمایت دوامدار خود به آنها اطمینان دادم.))
به گفته موصوف، امریکا در امور کمیسیون های انتخاباتی افغانستان، مخالف هر نوع مداخله و فشار است.
معاون امور وزارت خارجه امریکا گفته است که کمیسیون های انتخاباتی افغانستان، در بخش بررسی آرا با شکایات و چالش های  ادعاهای دیگر مواجه است.
الیس ویلز علاوه کرد: ((ما به وقت معین از اعلان نتیجه های ابتدایی انتخابات حمایت می کنیم؛ اما بجای عجله باید نتیجه های باوری اعلان شود.))
او از فیصله کمیسیون های انتخاباتی حمایت کرد و این را مثبت دانست که فقط آرای بایومتریک مورد قبول است.
او گفت قوانین انتخابات باید در بین پروسه مبدل نشود.
خانم ویلز علاوه کرد که در جریان دیدار با رئیس جمهور افغانستان و رئیس اجرائیه تاکید کرد که انتخابات باید شفاف و مورد قبول مردم باشد.
انتخابات ریاست جمهوری بتاریخ ۶ میزان برگزار شد و انتظار میرود که نتیجه های ابتدایی آن بتاریخ ۲۷ میزان اعلام شود؛ اما نگرانی هايى وجود دارد که شاید این نتایج چند روز به تعویق انداخته شود.

Add new comment

CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.

جهت دسترسی به خبرهای تازه ، فیچر ها ، مصاحبه ها ، ویدیوها و تصاویر مبایل اپلکیشن آژانس خبري پژواک را دانلود نمایید.