کابل (پژواک، ٢٥ ميزان ٩٨): نمایندۀ خاص اتحادیۀ اروپا برای افغانستان مى گويد، این بار کمیسیون های انتخاباتی نسبت به گذشته، تلاش کردند تا انتخابات به گونه درست برگزار شود.
در يک خبرنامه که از رياست جمهورى منتشر شده آمده است، محمد اشرف غنی رئیس جمهوری اسلامی افغانستان شام امروز با رولاند کوبیا نمایندۀ خاص اتحادیۀ اروپا برای افغانستان، دیدار نمود.
منبع افزوده، در این دیدار که در ارگ انجام شد، هر دو جانب در رابطه به برگزاری موفقانۀ انتخابات ریاست جمهوری، پروسۀ صلح و نقش اتحادیۀ اروپا در حمایت از حکومتداری خوب و مردم سالاری در افغانستان، بحث و تبادل نظر کردند.
رولاند کوبیا ضمن تبریکی، بخاطر برگزاری موفقانۀ انتخابات ریاست جمهوری، از تعهد و تلاش های حکومت افغانستان، شجاعت مردم که با وجود تهدیدات به پای صندوق رای رفتند و همچنان از نیروهای امنیتی و دفاعی، بخاطر تامین امنیت انتخابات، ستایش کرد.
وی گفت که این بار کمیسیون های انتخاباتی نسبت به گذشته تلاش کردند تا انتخابات به گونه درست برگزار شود.
نمایندۀ خاص اتحادیۀ اروپا برای افغانستان در رابطه صلح گفت که از تلاش های دولت افغانستان برای رسیدن به صلح پایدار و باعزت که در آن ارزش های مردم سالاری حفظ گردد، حمایت می نمائیم.
موصوف تصریح کرد که اتحادیۀ اروپا یکبار دیگر به تعقیب موقف همیشگی اش، بر پروسۀ صلح به رهبری و مالکیت افغانستان تاکید می ورزد.
رولاند کوبیا خاطرنشان کرد که شرایط صلح باید ختم خشونت در افغانستان باشد و طالبان حاضر به مذاکره با حکومت افغانستان شوند و یگانه راه رسیدن به صلح پایدار این است که طالبان از خشونت دست برداشته و به صلح روی آورند و ما از چنین پروسۀ حمایت می کنیم.
در مقابل، رئیس جمهور غنی از حمایت اتحادیۀ اروپا در عرصه های مختلف از افغانستان به ویژه برقراری صلح پایدار و باعزت، ابراز امتنان کرد.
 

Add new comment

CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.

جهت دسترسی به خبرهای تازه ، فیچر ها ، مصاحبه ها ، ویدیوها و تصاویر مبایل اپلکیشن آژانس خبري پژواک را دانلود نمایید.