فيض آباد، شبرغان (پژواک،٢٧عقرب٩٨): معترضين در بدخشان و جوزجان، با بستن درب دفاتر کميسيون انتخابات در اين ولايات مانع روند شمارش آراء شده، هشدار دادند تازمانى که به خواست تيم ثبات و همگرايى پاسخ داده نشود، از اعتراض دست نمى بردارند.
فرامرز منگل رِيس دفتر ولايتى کميسيون مستقل انتخابات در بدخشان، به آژانس خبرى پژواک گفت که صبح امروز هنگامى که کارمندان جهت شمارش آرا به داخل گدام رفتند، صد تن از هواداران تيم هاى انتخاباتى ثبات و همگرايى و صلح و عدالت، بالاى دفتر ولايتى کميسيون مستقل انتخابات در بدخشان حمله کرده و برخى کلکين ها و دروازه ها ى ساختمان کميسيون را شکستاندند و درب کميسيون را بسته اند.
وى افزود که  درحال حاضر، تمام کارمندان کميسيون در داخل گدام بند مانده اند.
ثناء الله روحانى سخنگوى قوماندانى امنيۀ بدخشان، به پژواک گفت که نيروهاى امنيتى، جهت حل اين مسئله به کميسيون رفته اند و تلاش دارند تا اين مشکل را از راه تفاهم حل کنند.
به اساس يک خبر ديگر، دفتر ولايتى کميسيون مستقل انتخابات درولايت جوزجان، از سوى هواداران جنرال عبدالرشيد دوستم معاون نخست رياست جمهورى که حاميان تيم انتخاباتى ثبات و همگرايى مى باشند، نيز بسته شده است.
قدرت الله وطن رئیس شورای جوانان حزب جنبش ملی اسلامی افغانستان، به آژانس خبرى پژواک گفت که تمام هواداران دوستم، عصر دیروز به عنوان اعتراض بر روند بازشماری آرا، دروازه دفتر ولایتی انتخابات را بستند و در مقابل درب ورودی این دفتر، خیمه تحصن برپا کردند.
وی تصریح کرد که خیمه تحصن، تا زمانی در مقابل درب ورودی دفتر ولایتی انتخابات برپا خواهد بود که خواست رهبران تیم ثبات و همگرایی، از جانب کمیسیون مستقل انتخابات پذیرفته شود.
موصوف افزود: "ما از آرای پاک مردم در حمایت از تیم ثبات و همگرایی حراست میکنیم و نمى گذاریم تا دراین راستا تقلب صورت گیرد."
دراین حال، الماس اورنگزوی رئيس دفتر ولایتی کمیسیون مستقل انتخابات ولایت جوزجان گفت که هواداران جنرال  دوستم  و تیم ثبات و همگرایی، حوالی شام دیروز دروازه دفترولایتی انتخابات را بستند .
وی افزود: "امروز به کارمندان دفتر ولایتی و هیات اعزامی مرکز، اعتراض کننده گان اجازه ورود به داخل دفتر را ندادند؛ ما برای حل این معضل، امروز دیداری داریم با والی ولایت جوزجان؛ تا برای ختم این مشکل راه و چاره جستجو کنیم."
موصوف در ادامه گفت که  امروز هیچ یک از کارمندان شان، نتوانسته اند بالای وظیفه خود حاضرشوند.
این درحالیست که برخی از هواداران جنرال عبدالرشید دوستم،  در ولایت سرپل و فاریاب نیز دروازه دفتر ولایتی کمیسیون مستقل انتخابات را بسته اند.
کميسيون مستقل انتخابات، برای جدا کردن آرای پاک از ناپاک، از جمع ۲۶۵۸۰ محل رای دهی، در ١٨عقرب سال روان، روند بازشمارى و تفتيش آراى ٨٢٥٥ محل را آغاز و اعلام کرد؛ اما اين پروسه با مخالفت شمارى از تکت هاى انتخاباتى از جمله تيم هاى انتخاباتى عبدالله عبدالله، گلبدین حکمتیار و رحمت الله نبیل قرارگرفت.
اما اين کميسيون پس از پاسخگویی به خواست‌های نامزدان ریاست جمهوری، این روند را ديروز دوباره آغاز کرد.

Add new comment

CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.

جهت دسترسی به خبرهای تازه ، فیچر ها ، مصاحبه ها ، ویدیوها و تصاویر مبایل اپلکیشن آژانس خبري پژواک را دانلود نمایید.