Add new comment

اسعدآباد (پژواک، ٩ میزان ٩٧): در کنر بر حامیان دو نامزد ولسى جرگه حمله صورت گرفته است، که در نتیجۀ آن، سه تن کشته شده و دو تن دیگر جراحت برداشته اند.
عبدالغنی مصمم سخنگوی والی کنر، امروز به آژانس خبری پژواک گفت که شب گذشته، نیروهای خاص بالای خانۀ یک فرد به نام ثمرگل در منطقۀ شرو از مربوطات ولسوالی نرنگ این ولایت، علمیات کرده اند.
وی افزود در این عملیات که نیروهای هوایی نیز از آن حمایت میکردند، دو تن در خانۀ ثمرگل دستگیر شده اند.

 
مصمم گفت که در منطقۀ یادشده، خانۀ قاری عطاالله صافی کاندید ولسی جرگه نیز موجود بود که در درگیری با محافظان آن، سه محافظ کشته شده اند.
سخنگوی والی در این مورد معلومات نداشت که این عملیات را نیروهای خارجی انجام داده و یا نیروهای افغان؟
صدها باشندۀ ولسوالی نرنگ، در واکنش به این رویداد صبح امروز تظاهرات کرده اند.
قاری عطاالله صافی کاندید ولسی جرگه، به آژانس خبری پژواک گفت که خانۀ وی، در یک کیلو متری سرک قیر موقعیت دارد و راه خانه اش خامه است.
وی افزود که ارگان های امنیتی، برایش گفته بودند که امنیت راه خانه را باید خودش بگیرد و برای این کار، سه محافظ به وظیفه گماشته شده بود.

صافی گفت شب گذشته که نیروهای خاص، برای انجام عملیات آمدند، سه محافظ وی را کشته اند.
نیروهای خاص، تا هنوز در این مورد چیزی نگفته اند.
به اساس یک خبر دیگر، شب گذشته در ولسوالی خاص کنر این ولایت، بر دو کمپاین کنندۀ بلال سروری کاندید ولسی جرگه، حملۀ مسلحانه صورت گرفته است.
سروری به آژانس خبری پژواک گفت که افراد مسلح، بر دو کمپاین کنندۀ وی فیر کرده و در نتیجۀ آن، هر دو کمپاین کننده زخمی شده و در شفاخانه تحت تداوی قرار دارند.
اما سخنگوی والی کنر گفت که این افراد، یک امام مسجد و پسرش است که در حمله مسلحانه زخمی شده اند.
وی گفت که در این رابطه، چند فرد دستگیر شده اند.
 قابل یادآوری است که نرنگ و خاص کنر، از جمله ولسوالی های امن ولایت کنر است و از این ولسوالی، بسیار کم گزارشات ناامنی داده میشود.

 

CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.