Opinions Contents

نويسنده: مشتاق فرامرز

نويسنده: مشتاق فرامرز
بعد از تاخیر طولانی، در برج اکتوبر سال گذشته، انتخابات در افغانستان برگزار شد؛ این انتخابات از روز نخست با برخی چالش ها مواجه بود که اکنون از لحاظ سیاسی، وضعیت ناگوار را اختیار نموده است.

Location

United States
33° 57' 33.4908" N, 66° 46' 29.6472" E

نويسنده: غلام حسن گران

نويسنده: محمد شفیق همدم  
شرکای راهبردی, نظامی, پایدار و مصمم از جمله عناوین دوستی افغانستان و امریکا است. در کمتر از یک و نیم دهه روابط این دو کشور، فراز و نشیب های بی سابقه ای را پیمود. یا به عبارت دیگر، این روابط در قرن 21 میلادی هیچ سابقه ندارد. در سال 2001 افغانستان با تمام ناتوانی، کوچکی و دوری اش از امریکا، بزرگترین تهدید به این کشور شمرده میشد. بعد از حملات یازدهم سپتامبر، امریکا نتوانست که این تهدید بزرگ را نادیده بگیرد و یکجا با متحدینش بر افغانستان حمله نموده حکومت طالبان را سرنگون کرد. 

کندهار (پژواک): اين کلمۀ رنگین را مردم کندهار بر دیوارهای شهر شان کشیده اند که نشان دهنده ارزش یک رای است واگر به شکل درست به کار گرفته شود زندگی مردم را رنگارنگ می سازد

 

نوشته محمدالله حلیم سیرت
یادداشت: نه برای کسی کمپاین می کنم و نه هم با کدام شخص و یا گروهی تعصب ویا عقدۀ شخصی یا سیاسی دارم، بلکه قبل از همه چیز ارزش های انسانی، اسلامی، افغانی، میهنی و دیموکرات و منافع ملی کشورم برایم مهم و ضروری اند. به همین اساس طبق اسناد مستند و براساس معلومات منابع معتبر ملی و بین المللی می خواهم در مورد ساحات همه جانبه زندگی دو کاندید محترم مقام ریاست جمهوری، معلومات مقایسوی تقدیم نمایم.
بخش اول: خصوصیات شخصی:

نوشتۀ مجید قرار
سخن کوتاه، جواب ساده این است. انتخابات توسط رای به پیروزی می رسد و دوستم رأی خود را دارد، بدون دوستم، رأیى که داکتر اشرف غنی را پیروز سازد، وجود ندارد و دلایل آن، بر همه واضح است. 

نويسنده: محمد اکرم انديشمند
دکتور اشرف‌غنی احمدزی، در مقایسه با داکتر عبدالله عبدالله که هر دو برای احرازِ مقام ریاست‌ جمهوری در دور دومِ انتخابات به رقابت می‌پردازند، ده نقطه ‌ضعف را در این رقابت با خود حمل می‌کند؛ درحالیکه رقیبِ او، از این نقاط ضعف مبرا است:
بیماری
دکتور اشرف‌غنی احمدزی، به بیماری معده دچار است و گفته می‌شود که به‌صورتِ مداوم از ادویه استفاده می‌کند؛ اما رقیبِ او داکتر عبدالله، از صحتمندیِ کامل برخوردار است.
کهولت سن

نويسنده : آصف آشنا
 
"جناب دکتر اشرف غنی احمدزی، نامزد انتخابات ریاست جمهوری، درود!

Pages

Subscribe to Opinions Feed