انتخابات شوراهاى ولايتى

فيروزکوه (پژواک، ١٤جدى ٩٤): تعدادى از اعضاى شوراى ولايتى، علما و نهادهاى مدنى ولايت غور ادعا ميکنند که برخى حلقات مى کوشند که در پيوند به قضيۀ فساد چند مقام محلى، برارگان هاى عدلى و قضايى فشار آورند تا آنها برائت بگيرند.
اما اين مقام ها، چنين اظهاراتى را رد کرده و آن را عقده مندانه مى دانند.
ماه گذشته سيماجوينده والى سابق غور، محمدامين توخى معاون وغلام محمد پيمان رييس مالى وادارى ولايت، محمد يوسف دانيارمستوفى و تاج محمد مديرتدارکات قوماندانى امنيه را در ارتباط به پروژه هاى ساختمانى قوماندانى امنيه به څارنوالى معرفى نمود.

کابل(پژواک، ۱۱جدی۹۴): از ۷۴ تن از اعضای شوراهای ولایتی کشور که بر اساس یک نظر سنجی اینترنتی به عنوان" وکلای شایسته" انتخاب شده اند، تقدیر گردید.
در مراسمی که امروز به این مناسبت با حضور شماری از مقام های دولتی در کابل برگزار شده بود، برخی از این وکلا شرکت کرده بودند.
ثناالله مخلص، مسؤل وب سایت خبری نوښت که این نظر سنجی را راه اندازی کرده بود، به آژانس خبری پژواک گفت که این افراد بر مبنای رای مردم در صفحه هایی که در این سایت و شبکه اجتماعی فیس بوک ایجاد گردیده است، انتخاب گردیده اند.

پلخمری (پژواک،٦جدى۹۴): مردم و شوراى ولايتى بغلان ميگويندکه اوضاع امنيتى، اخيراً در شاهراه پلخمرى- مزار شريف، وخيم شده و دولت مکلف است که امنيت شاهراه را تامين کند.
درجريان دوهفته گذشته، اين شاهراه شاهد حملات طالبان و تلفات و جراحات افراد ملکى ونظامى بوده است.
هفتۀ گذشته، طالبان بامسدود کردن شاهراه در منطقه باغ شمال، برمو‌تر حامل سید حسام الدین"حقبین "، قوماندان سابق جنبش اسلامی حمله کردندکه يک محافظش کشته شد و قوماندان و دومحافظ ديگرش زخم برداشتند.

شهرغزنى (پژواک، ٣ جدى ٩٤): شمارى از اعضاى شوراى ولايتى غزنى و باشندگان اين ولايت ميگويند که اکثر اعضای شوراى ولايتى، مصروف کارهاى شخصى ميباشند و در جلسات حاضرى نمى دهند.
به اساس مادۀ صدم قانون کارمندان ملکى افغانستان، هيچ کارمند دولتى نمى تواند که بدون کدام عذر، بيشتر از سه روز غيرحاضر شود و اگر اين کار صورت گيرد، در بدل هر روز، معاش يک روزه از وى گرفته ميشود.
محمد حليم يکى از باشندگان شهر غزنى، به آژانس خبرى پژواک گفت که اعضاى شوراى ولايتى، بايد از کارهاى حکومت نظارت کنند و روابط ميان مردم را تحکيم نمايند.

پلخمرى (پژواک، ٢١قوس٩٤): برخى اعضاى شوراى ولايتى بغلان ميگويند که ساحۀ دندغورى، به مکان مناسب برای تمویل و تجهیز و آموزش طالبان مسلح تبديل شده است.
ساحه دندغوری، در دوکیلومتری شهر پلخمری مرکز بغلان واقع بوده و تعداد نفوس آن، حدود سه هزار تن در بیش از ٣٠ قریه تخمين زده ميشود؛ اين ساحه از هشت ماه بدينسو زير ادارۀ طالبان قرار دارد.
در ماه سرطان امسال ازساحۀ دندغورى، درسه مرحله جمعاً ١٢راکت توسط مخالفان مسلح به شهر پلخمرى شليک گرديد که براثر آن، يک طفل و يک مرد جان باخته وبيش از١٠ تن ديگر جراحت برداشته اند.

جلال آباد (پژواک، ٨قوس٩٤): شوراى ولايتى ننگرهار مى گويد که صدها نمرۀ رهايشى "شهرک پوليس"، غيرقانونى به فروش رسيده و فروشندگان، جلو تطبيق اين پروژه را نيز ميگيرند.
اين شهرک که به نام "شهرک شيرزى" نيز مسمى است، در سال ١٣٨٦ خورشيدى به سمت شرق شهر جلال آباد در دشت مقابل "مرکز تعليمى پوليس"، ديزاين شد و نمرات آن براى پوليس توزيع گرديد.
شهرک متذکره، بيشتر از ٥٠٠ نمرۀ رهايشى دارد، از هر نمرۀ توزيع شده به پوليس، ٣٠ هزار افغانى از نزد شان اخذ گرديده؛ اما کارهاى آن تاکنون بدون سرنوشت باقى مانده است.

Pages

Subscribe to انتخابات شوراهاى ولايتى