آیساف: فعالیت های کشفی ما در آستانه انتخابات افغانستان افزایش یافته است

 
کابل(پژواک، ١١ حمل ٩٣): آیساف می گوید که این سازمان با نزدیک شدن انتخابات بر دامنه فعالیت های کشفی خود افزوده است ومعلومات استخباراتی خود را برای تامین بهتر امنیت این روند با نیروهای امنیتی افغان شریک می سازد.
جنرال دانیل او داناهو، رئیس مرکز عملیاتی قوماندانی مشترک آیساف در مصاحبه با آژانس خبری پژواک گفت که انتخابات افغانستان به همان اندازه که برای مردم افغانستان مهم است برای دشمنان این کشور نیز مهم است.
وی با اشاره به حملات اخیر در نقاط مختلف کشور به ویژه در کابل گفت:" مطمئنا در حملات پیچیده ای که صورت گرفت عناصر شبکه حقانی، طالبان و همچنان القاعده نقش داشتند و هدف آنان این است تا با این حملات وحشیانه که بیشتر قربانیان آن، غیر نظامیان هستند مانع حضور مردم در انتخابات شوند."
اما این مقام آیساف افزود که مردم افغانستان نشان داده اند که می خواهند در انتخابات شرکت کنند و نیروهای امنیتی افغان نیز با سرکوب این حملات ثابت کرده اند که از توانایی قابل ملاحظه ای برخوردار شده اند.
جنرال اوداناهو گفت که انتظار می رود این حملات ادامه یابند اما به گفته وی افغانستان در سال های اخیر پیشرفت زیادی کرده است و مخالفان مسلح با این حملات به اهداف خود نخواهند رسید.
 با وصف این، رئیس مرکز عملیاتی قوماندانی مشترک آیساف تاکید کرد که روند آموزش و تجهیز نیروهای امنیتی افغان ادامه دارد و افزون برآن، آیساف همکاری خود را با این نیروها بخاطر تامین امنیت روند انتخابات افزایش داده است.
وی گفت:" تدابیر نیروهای امنیتی افغان با نزدیک شدن انتخابات تشدید یافته است و ما نیز بخاطر انتخابات به تلاش های خود برای حمایت از این نیروها افزوده ایم؛ از جمله، عملیات کشفی هوایی ما تا 40 درصد افزایش یافته است."
جنرال دانیل او داناهو افزود که آیساف در راستای تقویت امور استخباراتی با نیروهای امنیتی افغان همکاری می کند و معلومات خود را با این نیروها شریک می سازد.
با وجود حملات و تهدید های طالبان، مبارزات انتخاباتی نامزدان ریاست جمهوری با نزدیک شدن روز انتخابات افزایش یافته است و صف های مردم برای گرفتن کارت های رای دهی نیز طولانی تر شده است.
کمیسیون انتخابات گفته است که حدود ٩٠ درصد مراکز رای دهی که در برگیرنده ۶۴۲۳ مرکز است برای برگزاری انتخابات باز خواهد بود و انتخابات با حضور ٢٠٠ هزار ناظر در ولایات مختلف کشور برگزار خواهد شد.
در حال حاضر هشت تن برای پیروزی در این انتخابات که قرار است روز ١٦ حمل همزمان با انتخابات شوراهای ولایتی برگزار شود، رقابت می کنند.