By: گل محمد تنها , Date:21/06/2019
فیض آباد(پژواک، ۳۱ جوزا ۹۸): دفتر ساحوی کمیسیون انتخابات در بدخشان می گوید که صعب العبور بودن راه ها و دوری مراکز ثبت نام از محلات مسکونی مردم، سبب شده تا مشارکت مردم در پروسه ثبت نام تقویتی کمرنگ باشد. بر پایۀ معل... ادامه مطلب
By: گل محمد تنها , Date:09/01/2019
فیض آباد (پژواک، ۱۹ جدی ۹۷): شماری از نامزدان معترض، با پرتقلب خواندن انتخابات ولسی جرگه در بدخشان، سفر رییس دفتر ساحوی کمیسیون انتخابات این ولایت را مورد انتقاد قرار داده می گویند که در چنین شرایطی، نباید سفر می کر... ادامه مطلب

گزارشهای ویدیویی

Currently there are no video news of Badakhshan.To see other videos

فیض آباد(پژواک، ۳۱ جوزا ۹۸): دفتر ساحوی کمیسیون انتخابات در بدخشان می گوید که صعب العبور بودن راه ها و دوری مراکز ثبت نام از محلات مسکونی مردم، سبب شده تا مشارکت مردم در پروسه ثبت نام تقویتی کمرنگ باشد.
بر پایۀ معلومات کمیسیون مستقل انتخابات، با گذشت ۱۲ روز از آغاز روند ثبت نام تقویتی رای دهندگان برای مشارکت در انتخابات ریاست جمهوری، تاکنون بیش از هفتاد هزار تن در سرتاسر کشور ثبت نام کرده اند.
در همین حال، از آغاز این پروسه ثبت نام تقویتی تا حال حدود سه هزار تن در بدخشان ثبت نام کرده اند که ۳۰ درصد آنان را زنان تشکیل می دهند.

فیض آباد (پژواک، ۱۹ جدی ۹۷): شماری از نامزدان معترض، با پرتقلب خواندن انتخابات ولسی جرگه در بدخشان، سفر رییس دفتر ساحوی کمیسیون انتخابات این ولایت را مورد انتقاد قرار داده می گویند که در چنین شرایطی، نباید سفر می کرد.

 

فيض آباد (پژواک، ۲۴ قوس ٩٧): مسدود بودن شاهراه فیض آباد- تخار از سوی هواداران یک نامزد ولسی جرگه از بدخشان، وارد پنجمین روز شده و این کار، مسافرین را با مشکل جدی مواجه کرده است.

 

فیض آباد (پژواک، ١٣ عقرب٩٧): در پی شکایت شماری از نامزدان، ناظرین و مردم؛ دفتر ساحوی کمیسیون شکایات انتخاباتی در بدخشان، بازشماری آرای۶۰ مرکز رای دهی آن ولایت را در هماهنگی با کمیسیون انتخابات آغاز کرد.
حمیدالله سادات رییس دفتر ساحوی کمیسیون شکایات انتخاباتی در بدخشان، به آژانس خبری پژواک گفت از شکایات ثبت شده بر می آید که در روز برگزاری انتخابات ولسی جرگه، در ٦٠ مرکز رای دهی به شمول فیض آباد در ولسوالی های ارگو، یاوان، کشم و یفتل پایان تخلفات و تخطی های انتخاباتی صورت گرفته است.

کابل (پژواک، ٣عقرب ٩٧): مسؤولين در بدخشان ميگويند که یک ماشین بایومتریک از نزد کارمند انتخاباتی ولسوالی جرم ولایت بدخشان مفقود شده و کارمند تحت تحقیق و نظارت پولیس قرار دارد.

 

فیض آباد (پژواک، ٢٨ ميزان ٩٧): شماری از باشنده گان بدخشان، عدم بلدیت استفاده از دستگاه های بایومتریک، نبود نام افراد در لیست رای دهندگان و حضور بیش از حد ناظران را یک چالش فرا راه این پروسه می دانند.
شمار زیادی از زنان و مردان که به خاطر استعمال رای شان درصف های طولانی پشت هم قرار گرفته اند، می گویند که کثرت حضور ناظران نامزدان، این روند با چالش مواجه کرده است.
سیف الدین سایس رییس جامعه مدنی بدخشان، به آژانس خبرى پژواک گفت  که  موجوديت حدود ٢٠ تن  ازناظرين درمرکز رایدهی سبب گردیده است تا کارکنان انتخابات به درستی نتوانند، کار شان را به پیش ببرند.

فيض آباد(پژواک، ٢٣ميزان ٩٧): زلمی مجددی عضو ولسی جرگه و نامزد انتخابات، از يک سوء قصد جان به سلامت برد؛ اما سه محافظش زخمى شدند.
ثناء الله روحانی سخنگوی قوماندانی امنیه بدخشان،  به آژانس خبرى پژواک گفت که اين نامزد انتخابات، عصر روزگذشته زمانى هدف حمله افراد مسلح ناشناس قرارگرفت که از قریه چنگ های ولسوالی جرم به سوى دفترانتخاباتی اش درمرکز آن ولسوالی روان بود.
منبع افزود که درنتيجۀ اين حمله، سه سربازپوليس ملى زخمى شده اند؛ اما به خود زلمى مجددى آسيبى نرسيده است.

Pages

خبر های انتخاباتی

By: گل محمد تن... , Date:21/06/2019

مشارکت مردم در پروسۀ ثبت نام تقویتی در بدخشان کمرنگ م...

فیض آباد(پژواک، ۳۱ جوزا ۹۸): دفتر ساحوی کمیسیون انتخابات در بدخشان می گوید که... ادامه مطلب

تخطى ها

By: گل محمد تن... , Date:04/11/2018

تفتیش و بازشماری آرای ۶۰ مرکز رای دهی در بدخشان آغاز...

فیض آباد (پژواک، ١٣ عقرب٩٧): در پی شکایت شماری از نامزدان، ناظرین و مردم؛ دفتر... ادامه مطلب

انتخابات شوراهاى و

بيش از يک ونيم ميليارد افغانى عوايد معادن لاجورد بدخشان به جيب قوماندانان محلى و طالبان رفته است
By: گل محمد تن... , Date:18/10/2015

بيش از يک ونيم ميل...

فيض آباد(پژواک،٢٦ميزان٩٤): مقام هاى محلى ميگويند که عوايدمعدن لاجوردبدخشان،درک... ادامه مطلب

شوراهای ملی

 برتشکيل نیروى يکهزار نفرى مردمى دربدخشان موافقت شد
By: گل محمد تن... , Date:21/05/2015

برتشکيل نیروى يکهزار نفرى مردمى دربدخشان موافقت شد

بدخشان(پژواک٣١ثور٩٤):نمایندگان مردم بدخشان درپايان همايش سه روزه،برايجادنيروى... ادامه مطلب

مصاحبه ها

زمان تعيین شده برای انتخابات مناسب نیست
By: هدايت الله... , Date:16/12/2013
  فیض آباد(پژواک،٢٥ قوس ۹۲): داکتر شاولی الله ادیب والی بدخشان ميگويد كه... ادامه مطلب

مبارزات انتخاباتى

Abdullah to boost transit trade thru Badakhshan
By: داکترعبدالله: بدخشان... , Date:25/03/2014

داکترعبدالله: بدخشان را به ولايت ترانزيتى مسمى خواهم...

  فيض آباد، شبرغان، زرنج (پژواک، ٤ حمل٩٣): داکترعبدالله در سفر به بدخشان... ادامه مطلب