By: راز محمد , Date:01/05/2019
پلخمری (پژواک، ۱۱ثور ۹۸): مسدود کردن شاهراه در پلخمری مرکز ولایت بغلان از سوی طرفداران یک نامزد ولسی جرگه، مردم عادی طور اخص بیماران را با مشکلات مواجه نموده است. کمیسیون مستقل انتخابات، روز پنجشنبه گذشته، نتایج نه... ادامه مطلب
By: راز محمد , Date:27/04/2019
پلخمری (پژواک، ۷ ثور ۹۸): راهپیمایی که در پی آن، شاهراۀ کابل – شمال مسدود شده، به خشونت گرایید و در درگیری با پولیس، شش تن کشته و مجروح شدند. کمیسیون انتخابات شب جمعه، نتایج نهایی انتخابات ولسی جرگه برخی ولایت دیگر... ادامه مطلب
By: راز محمد , Date:30/01/2019
پلخمری (پژواک، ١٠ دلو ٩٧): نامزدان معترض بغلان شاهراه کابل- شمال را برای یک ساعت به روی ترافیک بسته کرده و به کمیسیون مستقل انتخابات یک ساعت وقت دادند تا خواسته های آنان را بپذیرد. ده ها نامزد معترض ولایت... ادامه مطلب

گزارشهای ویدیویی

Currently there are no video news of Baghlan.To see other videos

پلخمری (پژواک، ۲۴ سنبله ۹۸): شماری از زنان بغلان، از وضعیت امنیتی این ولایت تشویش داشته میگویند که بخاطر این نا امنی ها، شاید زنان نتوانند در انتخابات ریاست جمهوری، پیش رو اشتراک کنند.
اینها بعد از آن، این چنین اظهارات داشته اند که چند روز قبل طالبان مسلح، چندین بار بالای پلخمری مرکز بغلان حملات تهاجمی انجام داده و شاهراه کابل- شمال را نیز به روی ترافیک مسدود ساختند.

پلخمری (پژواک، ۱۱ثور ۹۸): مسدود کردن شاهراه در پلخمری مرکز ولایت بغلان از سوی طرفداران یک نامزد ولسی جرگه، مردم عادی طور اخص بیماران را با مشکلات مواجه نموده است.
کمیسیون مستقل انتخابات، روز پنجشنبه گذشته، نتایج نهایی انتخابات ولسی جرگه را اعلام نمود، که برخی نامزدان این ولایت با آن مخالفت ورزیدند.
ازجمع نامزدان متذکره، حامیان محبوب الله غفاری؛ از جمعه گذشته در مرکز پلخمری، شاهراه کابل – شمال را به روی ترافیک مسدود نموده اند. آنها اذعان میکنند که غفاری از قید رها و در نتایج نهایی انتخابات ولسی جرگه شامل شود.

پلخمری (پژواک، ۷ ثور ۹۸): راهپیمایی که در پی آن، شاهراۀ کابل – شمال مسدود شده، به خشونت گرایید و در درگیری با پولیس، شش تن کشته و مجروح شدند.
کمیسیون انتخابات شب جمعه، نتایج نهایی انتخابات ولسی جرگه برخی ولایت دیگر به شمول بغلان را اعلان نمود؛ اما صدها باشنده ولایت بغلان با نتایج این ولایت، ابراز مخالفت ورزیدند و در واکنش، به تظاهرات متوسل شدند و شاهراۀ کابل – شمال را به روی ترافیک مسدود نمودند.
ذبیح الله یکتن از مظاهره کنندگان، به تاریخ ۷ ثور، به آژانس خبری پژواک گفت: "ما برای به دست آوردن حق مان مظاهره نموده ایم و حکومت باید تحمل داشته باشد."

پلخمری (پژواک، ١٠ دلو ٩٧): نامزدان معترض بغلان شاهراه کابل- شمال را برای یک ساعت به روی ترافیک بسته کرده و به کمیسیون مستقل انتخابات یک ساعت وقت دادند تا خواسته های آنان را بپذیرد.

 

پلخمری (پژواک، ۱۶جدی ۹۷): مسئولین ولایت بغلان می گویند که طالبان مسلح، یک نامزد ولسی جرگه را با خود برده اند.
عبدالحی نعمتی والی بغلان، به تاریخ ۱۶جدی به آژانس خبری پژواک گفت که طالبان مسلح، زلمی زهیر نامزد ولسی جرگه را ربوده اند.
نامبرده افزود که زهیر، در قریه خواجه خان ولسوالی بغلان مرکزی، از زمین های خود دیدن میکرد که طالبان وی را با خود برده اند.
والی گفت: "به اساس معلومات واصله، انجنیر زهیر با برادر زاده هایش، درگیر دعوا بر سرزمین است برادر زاده هایش در صفوف طالبان مسلح فعالیت دارند و این کار، توسط آنها صورت گرفته است."

پلخمری (پژواک، ۷ قوس ۹۷): مسئولین کمیسیون انتخابات بغلان می گویند که نظر به خواست نامزدان معترض این ولایت، روند شمارش آرا را تا فیصله کمیسیون مستقل انتخابات به تعویق انداخته اند.

 

Pages

خبر های انتخاباتی

By: راز محمد , Date:01/05/2019

انسداد راه از سوی حامیان یک نامزد در بغلان مردم را با...

پلخمری (پژواک، ۱۱ثور ۹۸): مسدود کردن شاهراه در پلخمری مرکز ولایت بغلان از سوی... ادامه مطلب

تخطى ها

By: راز محمد , Date:30/01/2019

نامزدان معترض بغلان از بسته کردن شاهراه سالنگ هشدار د...

پلخمری (پژواک، ١٠ دلو ٩٧): نامزدان معترض بغلان شاهراه کابل- شمال را برای یک سا... ادامه مطلب

انتخابات شوراهاى و

"طالبان در دندغورى پلخمرى مراکز نظامى آموزشى دارند"
By: حبيب الرحم... , Date:12/12/2015

"طالبان در دن...

پلخمرى (پژواک، ٢١قوس٩٤): برخى اعضاى شوراى ولايتى بغلان ميگويند که ساحۀ دندغورى... ادامه مطلب

شوراهای ملی

Wolesi Jirga member survives bomb attack
By: حبيب الرحم... , Date:21/12/2014

يک عضو ولسى جرگه از انفجار ماين، جان به سلامت برد

پلخمری (پژواک٣٠ قوس٩٣): محمد عظيم محسنى وکيل منتخب مردم ولايت بغلان در ولسى جر... ادامه مطلب

مبارزات انتخاباتى

Rassoul promises projects for Baghlan
By: زلمى رسول: بازسازى ب... , Date:25/03/2014

زلمى رسول: بازسازى بغلان در صدر کارهايم قرار خواهد دا...

  پلخمرى (پژواک، ٤ حمل ٩٣):  زلمى رسول نامزد رياست جمهورى، در سفرش... ادامه مطلب