By: پژواک , Date:23/09/2019
نيلى(پژواک، اول ميزان ٩٨): شمارى از زنان دايکندى، درحاليکه آماده گى اشتراک در انتخابات را دارند؛ اما نگران اند که مبادا تقلب و تخلف، اين پروسۀ ملى را نيز متاثر سازد و از کميسيون مستقل انتخابات مى خواهند که شف... ادامه مطلب
By: پژواک , Date:20/06/2019
نیلی(پژواک، ۳۰ جوزا ۹۸): دفتر ساحوی کمیسیون می گوید که برای ازدیاد مراکز ثبت نام تقویتی هیچ صلاحیتی ندارد و اگر مردم به ویژه زنان می خواهند در انتخابات ریاست جمهوری شرکت کنند، باید خود را ثبت نام کنند. این در حالی... ادامه مطلب
By: پژواک , Date:15/06/2019
نیلی(پژواک، ۲۵ جوزا ۹۸): باشنده گان دایکندی، با شکایت از کمبود مراکز ثبت نام تقویتی، می گویند که صعب العبور بودن راه ها سبب شده تا زنان و افراد دارای معلولیت، نتوانند ثبت نام کنند و ممکن مشارکت آنان در انتخابات کمرن... ادامه مطلب

گزارشهای ویدیویی

Currently there are no video news of Daikondi.To see other videos

نيلى(پژواک، اول ميزان ٩٨): شمارى از زنان دايکندى، درحاليکه آماده گى اشتراک در انتخابات را دارند؛ اما نگران اند که مبادا تقلب و تخلف، اين پروسۀ ملى را نيز متاثر سازد و از کميسيون مستقل انتخابات مى خواهند که شفافيت انتخابات را حفظ نموده و از تقلب جلوگيرى کند.

 

نیلی(پژواک، ۳۰ جوزا ۹۸): دفتر ساحوی کمیسیون می گوید که برای ازدیاد مراکز ثبت نام تقویتی هیچ صلاحیتی ندارد و اگر مردم به ویژه زنان می خواهند در انتخابات ریاست جمهوری شرکت کنند، باید خود را ثبت نام کنند.

 

نیلی(پژواک، ۲۵ جوزا ۹۸): باشنده گان دایکندی، با شکایت از کمبود مراکز ثبت نام تقویتی، می گویند که صعب العبور بودن راه ها سبب شده تا زنان و افراد دارای معلولیت، نتوانند ثبت نام کنند و ممکن مشارکت آنان در انتخابات کمرنگ باشد.
شماری از شهروندان دایکندی، با صعب العبور و خشن دانستن جغرافیای این ولایت، می گویند که کمبود مراکز ثبت نام تقویتی در دایکندی، زمینۀ دسترسی مردم به خصوص زنان و افراد دارای معلولیت را به این مراکز با مشکل مواجه کرده است.

نیلی(پژواک، ٢٥ دلو ۹۷): با آن که در دایکندی، زنان غرض رُشد اقتصاد خانواده های شان دوشادوش مردان کار می کنند؛ اما نبود مکان مناسب و دید منفی نسبت به کار کردن آن ها در بیرون از منزل، زنان را واداشته تا لباس مردانه بپوشند.
ضعف فرهنگی، زن ستیزی و دید منفی نسبت به کار زنان در بازار، نبود مکان مناسب برای کار، آزار و اذیت خیابانی از عمده ترین چالش ها برای خود کفایی زنان در عرصه های اقتصادی می باشد.

نيلى (پژواک ٣ عقرب ٩٧): مسوولين دفتر ولایتی کمیسیون شکایات انتخاباتی دايکندى می گويند که ٧٧ مورد شکايت انتخاباتى در اين ولايت ثبت شده است.

 

نیلی(پژواک، ٢٨ ميزان ٩٧): شماری از مسئولان دایکندی مى گويند که به دليل کار نکردن دستگاه هاى بايومتريک، عدم بلدیت از چگونگی استفادۀ اين دستگاه ها، نبود لیست و کمبود اوراق رايدهى، شمار زيادی از باشنده هاى اين ولايت از حق راى دهى محروم مى شوند، که بايد به اين مشکل توجه جدى صورت گيرد.
عبدالقادر حیدری ولسوال میرامور دایکندی، درصحبتى با آژانس خبری پژواک گفت که در قریه «ندگ» از ٩٠٠ تنی که تذکره های شان را راجستر کرده اند، تنها نام ٤٠٠ تن آنان شامل لیست رای دهندگان شده است.
به گفته او، در مراکز رای دهی «مکتب تگاب، حسینیه قونقور و حسینیه زاغ مرده» این مشکل به صورت جدی وجود دارد.

Pages

خبر های انتخاباتی

By: پژواک , Date:23/09/2019

زنان دايکندى: کميسيون انتخابات بايد جلوتقلب در انتخاب...

نيلى(پژواک، اول ميزان ٩٨): شمارى از زنان دايکندى، درحاليکه آماده گى اشتراک در... ادامه مطلب

تخطى ها

By: پژواک , Date:26/10/2018

۷۷مورد شکایت انتخاباتی در دایکندی ثبت شده است

نيلى (پژواک ٣ عقرب ٩٧): مسوولين دفتر ولایتی کمیسیون شکایات انتخاباتی دايکندى م... ادامه مطلب

انتخابات شوراهاى و

حاصلات بادام دایکندی به بيش از یک ميلیارد افغانی ميرسد
By: هادى غفارى , Date:10/10/2015

حاصلات بادام دایکن...

باميان(پژواک، ١٨ميزان ٩٤): امسال از حاصلات بادام در ولايت دايکندى، به ارزش بيش... ادامه مطلب

شوراهای ملی

برخی باشندگان دایکندی: والی حزبی و تحمیلی نمی خواهیم
By: رضا واحدى , Date:19/06/2015

برخی باشندگان دایکندی: والی حزبی و تحمیلی نمی خواهیم

نیلی (پژواک، ٢٩ جوزا ٩٤): شماری از باشنده گان دایکندی در اعتراض به تقرر معصومه... ادامه مطلب

مصاحبه ها

Shafaq promises security, good governance
By: Hadi Ghaf... , Date:25/07/2013
  باميان (پژواک، ٢٥ ثور٩٢): "نیروهای امنیتی، باید نسبت به مخالفان مسلح ت... ادامه مطلب

مبارزات انتخاباتى

Ahmadzai to launch development projects if elected
By: اشرف غنى: ديپارتمنت... , Date:11/06/2014

اشرف غنى: ديپارتمنت فقه جعفری را در پوهنځى هاى شرعيات...

   نيلى،باميان(پژواک، ٢١جوزا ٩٣): اشرف غنی احمدزی، در جمع هزاران تن... ادامه مطلب