By: جمشيد کريمى , Date:29/09/2019
فيروزکوه (پژواک، ٨ ميزان ٩٨): مسئولان حکومتى ولايت غور مى گويند که طالبان، مانع انتقال مواد انتخاباتی دو ولسوالی به مرکز این ولایت شده اند. عبدالحی خطیبی سخنگوی والی غور، امروز به آژانس خبرى پژواک گفت که صبح امروز،... ادامه مطلب
By: جمشيد کريمى , Date:22/09/2019
فيروزکوه(پژواک، ٣١ سنبله ٩٨): شمار زيادى از زنان در ولايت غور مى گويند که هيچ مشکل، مانع اشتراک آنان در انتخابات نخواهد شد؛ زيرا مى خواهند با اشتراک پُررنگ در انتخابات، از کاميابى متقلبين جلوگيرى کنند.   بربن... ادامه مطلب
By: پژواک , Date:14/09/2019
فيروزکوه (پژواک، ٢٣ سنبله ٩٨): نهادهای مدنی و ناظر انتخابات در غور میگویند که مسئولین کمپاین های انتخاباتی در این ولایت، کارمندان حکومت هستند. نهادهای مدنی و نهادهای ناظر انتخابات همراه با مسئولین حکومتی،... ادامه مطلب

گزارشهای ویدیویی

Currently there are no video news of Ghowr.To see other videos

فيروزکوه (پژواک، ٨ ميزان ٩٨): مسئولان حکومتى ولايت غور مى گويند که طالبان، مانع انتقال مواد انتخاباتی دو ولسوالی به مرکز این ولایت شده اند.
عبدالحی خطیبی سخنگوی والی غور، امروز به آژانس خبرى پژواک گفت که صبح امروز، زمانیکه نیروهای امنیتی میخواستند مواد انتخاباتی ولسوالی های لعل و سرجنگل و دولتیار این ولایت را از مسیر شاهراه غور-کابل انتقال بدهند، با کمین طالبان در روستایی کورک مربوط ولسوالی دولتیار برخوردند.
به گفته خطیبی؛ تا اکنون نیروهای امنیتی نتوانسته اند که این مواد را انتقال بدهند.

فيروزکوه(پژواک، ٣١ سنبله ٩٨): شمار زيادى از زنان در ولايت غور مى گويند که هيچ مشکل، مانع اشتراک آنان در انتخابات نخواهد شد؛ زيرا مى خواهند با اشتراک پُررنگ در انتخابات، از کاميابى متقلبين جلوگيرى کنند.
 
بربنياد معلومات مسئولان کميسيون انتخابات در غور، نزديک به ٨٩هزار زن غورى، براى اشتراک در انتخابات رياست جمهورى، ششم ميزان سال روان، بر تذکره هاى خويش برچسپ(استيکر) زده اند.
 
بی بی گل باشندۀ ولسوالی پسابند غور، از جمله زنانى است که به تذکره اش برچسپ زده و آمادگى کامل دارد؛ تا در روز انتخابات، به نامزد مورد علاقه اش راى بدهد.
 

فيروزکوه (پژواک، ٢٣ سنبله ٩٨): نهادهای مدنی و ناظر انتخابات در غور میگویند که مسئولین کمپاین های انتخاباتی در این ولایت، کارمندان حکومت هستند.

 

فیروزکوه(پژواک، ۸ حوت ۹۷): شماری از زنان در غور با نگرانی از مذاکرات صلح، هراس دارند که توافقات به میان آمده، سبب از دست رفتن دستاوردهای دو دهۀ اخیر از جمله نظام مردم­سالار، آزادی بیان و حقوق زنان نشود.
این زنان، عرصه فعالیت زنان را در غور به تناسب سایر ولایات کمرنگ تر عنوان می کنند؛ اما می گویند که نهادهای حامی زنان تلاش هايی را برای دفاع از حقوق زنان انجام داده اند تا حضور این قشر در همه بخش ها محسوس باشد.

فیروزکوه(پژواک، ۲۲ دلو ۹۷): دختری در غور، برای مبارزه در برابر تبعیض های جنسیتی و سنت های حاکم، با بیرون گذاشتن پا از حصار منزل، رستورانتی را با اشتغالزایی برای ده زن در ولسوالی لعل و سر جنگل بنا نهاده است.
در کشوری چون افغانستان، انجام کارهای غیرمعمول و خلاف عرف، از دشوارترین تصامیمی اند که یک شخص اقدام به عملی شدن آن می کند؛ هر کسی برای تغییر در زنده گی و مبارزه با ناملایمت های روزگار، رؤیاهای را در سر می پروراند؛ اما تحقق یافتن آن نیاز به عزم و اراده جدی دارد.

Pages

خبر های انتخاباتی

By: جمشيد کريم... , Date:29/09/2019

طالبان، مانع انتقال مواد انتخاباتی دو ولسوالی به مرکز...

فيروزکوه (پژواک، ٨ ميزان ٩٨): مسئولان حکومتى ولايت غور مى گويند که طالبان، مان... ادامه مطلب

تخطى ها

By: پژواک , Date:14/09/2019

"مسئولین کمپاین های انتخاباتی در غور، کارمندان ح...

فيروزکوه (پژواک، ٢٣ سنبله ٩٨): نهادهای مدنی و ناظر انتخابات در غور میگویند که... ادامه مطلب

انتخابات شوراهاى و

"وظيفۀ مقام هاى محلى دخيل به فساد در غور به تعليق درآيد"
By: محمد حسن ح... , Date:04/01/2016

"وظيفۀ مقام ه...

فيروزکوه (پژواک، ١٤جدى ٩٤): تعدادى از اعضاى شوراى ولايتى، علما و نهادهاى مدنى... ادامه مطلب

شوراهای ملی

اتباع خارجى طالبان داخلى را در غور رهبرى ميکنند
By: محمد حسن ح... , Date:03/08/2015

اتباع خارجى طالبان داخلى را در غور رهبرى ميکنند

فيروزکوه (پژواک،١٢اسد۹۴): برخى نمايندگان مردم و مقامات امنيتى ولايت غور ميگوين... ادامه مطلب

مصاحبه ها

اول نمرۀ عمومى کانکور ميخواهد در آيندۀ اقتصاددان خوب شود
By: Muhammad H... , Date:24/07/2013
    چغچران (پژواک،١٣حوت٩١):  "باوجودى که سال گذشته در امتح... ادامه مطلب

مبارزات انتخاباتى

By: کارزارهای انتخاباتی... , Date:03/10/2018

کارزارهای انتخاباتی نامزدان زن در غور کمرنگ است

فیروزکوه (پژواک، ١١ ميزان ٩٧): شماری از نامزدان زن در انتخابات ولسی جرگه، با ن... ادامه مطلب