By: فريد تنها , Date:02/01/2020
چاريکار(پژواک١٢جدى ٩٨): ١٦١ کارمند دفتر ولايتى انتخابات در پروان در پیوند به تقلب، تخطی و تخلف شناسایی شده اند، که پس از بررسى شکايات، به نهاد هاى عدلى وقضايى معرفى خواهند شد. مسئولان دفتر ولايتى کميسيون شکايات انت... ادامه مطلب
By: فريد تنها , Date:16/10/2019
چاریکار(پژواک، ۲۴ میزان ۹۸): هشت کارمند یک محل رای دهی در ولسوالی شینواری پروان که در روز انتخابات (ششم میزان) از سوی طالبان گرفتار شده بودند، هنوزهم در زندان طالبان به سر می برند. به اساس معلومات منابع مسئول در ول... ادامه مطلب
By: فريد تنها , Date:28/09/2019
چاریکار (پژواک، ۶ میزان ۹۸): یک باشندۀ پروان در چاریکار مرکز این ولایت، پسر کاکایش را به خاطری به قتل رسانده است که به نامزد مورد علاقه اش رای نمی داد. روند انتخابات ریاست جمهوری، صبح امروز آغاز گردیده است. عبدالو... ادامه مطلب

گزارشهای ویدیویی

Currently there are no video news of Parwan.To see other videos

چاريکار(پژواک١٢جدى ٩٨): ١٦١ کارمند دفتر ولايتى انتخابات در پروان در پیوند به تقلب، تخطی و تخلف شناسایی شده اند، که پس از بررسى شکايات، به نهاد هاى عدلى وقضايى معرفى خواهند شد.
مسئولان دفتر ولايتى کميسيون شکايات انتخاباتى درپروان، به آژانس خبرى پژواک گفتند پس از آنکه اين کارمندان درنتيجه  بررسی شکایت ها در پیوند به انتخابات ریاست جمهوری متهم شناخته شوند، به نهادهای عدلی و قضایی معرفی  مى شوند.
 منبع افزوده است که اين ها، کارمندان موقت دفترولايتى کميسيون انتخابات بوده اند.

چاریکار(پژواک، ۲۴ میزان ۹۸): هشت کارمند یک محل رای دهی در ولسوالی شینواری پروان که در روز انتخابات (ششم میزان) از سوی طالبان گرفتار شده بودند، هنوزهم در زندان طالبان به سر می برند.
به اساس معلومات منابع مسئول در ولایت پروان، طالبان مسلح، هشت کارمند مربوط به کمیسیون مستقل انتخابات را که در یک مرکز رای دهی در منطقۀ موسوم به نمک آب ولسوالی شینواری پروان توظیف شده بودند، شام روز انتخابات (ششم میزان) حین رفتن از مرکز یادشده به منازل شان، ربوده اند.
آنها می گویند که این هشت تن، باشنده های مناطق مختلف شینواری می باشند.

چاریکار (پژواک، ۶ میزان ۹۸): یک باشندۀ پروان در چاریکار مرکز این ولایت، پسر کاکایش را به خاطری به قتل رسانده است که به نامزد مورد علاقه اش رای نمی داد.
روند انتخابات ریاست جمهوری، صبح امروز آغاز گردیده است.
عبدالواسع گلبهاری آمر امنیت قوماندانی امنیۀ پروان، به آژانس خبری پژواک گفت که دو تن از باشندگان منطقۀ ده قاضی در مرکز این ولایت که یکی طرفدار محمد اشرف غنی و دیگری طرفدار داکتر عبدالله  بوده است؛ در راه رفتن به مرکز رای دهی درگیری نموده اند.
وی افزود که بعداً یک تن بالای دیگرى با تفنگچه تیراندازی کرده و وی را به قتل رسانده است.

چاريکار(پژواک،٢٠ حوت ٩٧): برخى زنان نامزد در انتخابات ولسى جرگه از ولايت پروان، مدعى اند که در انتخابات برنده شده بودند؛ اما به دليل خريد و فروش آرا‌ء درعوض آنها ديگران به لیست نهايى راه يافتند.
انتخابات ولسى جرگه در ٣٢ ولايت در ٢٨ و ٢٩ ميزان و در ولايت کندهار در پنجم عقرب راه اندازى شد. قرار است انتخابات در غزنى که بنا به دلايلى به تعويق افتاده، سال آينده برگزار شود.
بنا بر مشکلاتى، تا حال نتايج ١٨ولايت به شمول پروان اعلام شده؛ اما نتايج متباقى پانزده ولايت و حوزه هاى انتخاباتى کوچى و هندوها اعلام نشده است.

کابل(پژواک،٥ قوس۹۷): کمیسیون انتخابات،  نماینده گان پیشتاز انتخابات ولسی جرگه ولایت پروان را اعلام کرد .
براساس این نتایج،شش نفرشامل ٢زن از ولایت پروان به مجلس نمایندگان راه یافته ‌‎اند، این نتیجه ابتدایی است و نتایج نهایی پس از بررسی کمیسیون شکایات انتخاباتی اعلام خواهد شد.

Pages

خبر های انتخاباتی

هيچ يک از مراکز رايدهى در کنر مسدود نبود
By: فريد تنها , Date:16/10/2019

هشت کارمند یک محل رای دهی در پروان هنوز در زندان طالب...

چاریکار(پژواک، ۲۴ میزان ۹۸): هشت کارمند یک محل رای دهی در ولسوالی شینواری پروا... ادامه مطلب

تخطى ها

By: فريد تنها , Date:02/01/2020

١٦١ کارمند دفتر ولايتى انتخابات در پروان به محاکم معر...

چاريکار(پژواک١٢جدى ٩٨): ١٦١ کارمند دفتر ولايتى انتخابات در پروان در پیوند به ت... ادامه مطلب

انتخابات شوراهاى و

تيراندازى شاديانه در محفل عروسى پنج کشته و زخمى برجاگذاشت
By: فريد تنها , Date:10/10/2015

تيراندازى شاديانه...

چاريکار (پژواک،١٨ ميزان ٩٤ ):  از اثر فيرهاى هوايى در مراسم عروسى در ولسو... ادامه مطلب

مصاحبه ها

"قتل برادرم مرا واداشته تا لباس مردانه بپوشم"
By: Farid Tanh... , Date:24/07/2013
  چاريکار(پژواک، ٢٩ جوزا ٩٢): دوشيزه سروناز هاشمى مى گويد که قتل برادرش... ادامه مطلب

مبارزات انتخاباتى

يک تن در گردهمايى کمپاين زلمى رسول زير پاى مردم جان داد
By: يک تن در گردهمايى کم... , Date:02/04/2014

يک تن در گردهمايى کمپاين زلمى رسول زير پاى مردم جان د...

  چاريکار(پژواک، ١٢حمل ٩٣): يک مرد ٦٥ ساله، از اثر ازدحام در گردهمايى زل... ادامه مطلب